Reklama

Archiwum

Niedziela 45/2012

Spis treści

„A JA WAM POWIADAM...” (POR. MT 5, 22)

Życie za śmierć
Ks. Ireneusz Skubiś

3

Z WATYKANU

Z Watykanu

4

ZE ŚWIATA

Ze świata

5

Z KRAJU

Z kraju

7

NIEDZIELAMŁODYCH

Moc w słabości (2 Kor 12, 9b)
Maria Sztuka

Wyobraź sobie, że nie masz w ogóle kończyn. Urodziłeś się pozbawiony rąk i nóg. Co czujesz? Jak myślisz, w jaki sposób twoje kalectwo zostałoby odebrane przez innych, zwłaszcza kolegów? Jak wyobrażasz sobie życie i jakikolwiek rozwój osobisty przy tak poważnym ograniczeniu?

Niespodzianka w bucie
Zofia Świerczyńska

Ważne, by odmawiać różaniec nie tylko przez miesiąc październik, ale przez cały rok. Pozwól Jej „wpaść w Twoje buty”, a poczujesz, że idziesz dobrą drogą. Odwagi!

Zbuntowany z wyboru
Rozmowa z ks. Marcinem „Kovalem” Kowalewskim

Buntuję się przeciwko temu, co dzisiaj niszczy młodych: złu, miernocie, przeciwko niszczeniu swoich talentów, traceniu zdrowia i życia w bezsensowny sposób. Już w gimnazjum dzieciaki odkrywają wszystkie te złe rzeczy, które potem ich strasznie niszczą: narkotyki, pornografia, wolny seks, który dzisiaj młodym ludziom jest serwowany coraz wcześniej&hellip

Porządki w emocjach
Ks. Zbigniew Kucharski

O dojrzałości człowieka wiele nam mówi jego emocjonalność, czyli ogólnie rzecz biorąc jego relacja do innych ludzi, przedmiotów, wydarzeń, obowiązków, wszystkiego, co określa i wpływa na jego zachowanie.

W mżawkę szczodra Szkodra
Margita Kotas

„Albania - kraj 360 słonecznych dni w roku”, czytam w przewodniku i ze zdziwieniem spoglądam w niebo…

W mżawkę szczodra Szkodra
Plus camerimage

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage będzie miał miejsce w Bydgoszczy w dniach od 24 listopada do 1 grudnia.

2013 - Rok Lutosławskiego
ACh

39-42

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję