Reklama

Kościół

Jasna Góra: uroczyste złożenie Wielkiej Księgi Łask otrzymanych za przyczyną św. Jana Pawła II

Jako Tygodnik Katolicki „Niedziela” chcemy bardzo podziękować za każdy wpis naszych Czytelników w Wielkiej Księdze Łask uproszonych za przyczyną św. Jana Pawła II.

W 100. rocznicę jego urodzin redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” poczuła szczególne zobowiązanie do podjęcia działań, aby zwłaszcza nowe pokolenie pamiętało o wielkim Polaku orędującym u Bożego tronu w naszych troskach i potrzebach. Wiemy, że już za życia Jana Pawła II miały miejsce niespodziewane uzdrowienia i łaski.

Z okazji tego jubileuszu na specjalnym serwisie internetowym: www.100jp2.niedziela.pl stworzyliśmy możliwość wpisywania się do Wielkiej Księgi Łask. W ten sposób każdy czytelnik mógł okazać wdzięczność Janowi Pawłowi II, powierzyć mu ból, który nosi w sercu, wyrazić wewnętrzną potrzebę podziękowania za łaski otrzymane za jego wstawiennictwem lub prosić o wsparcie. We wpisach znalazły swoje miejsce radości życia w świetle wiary, ale również problemy przeżywane w naszych rodzinach, choroby i cierpienia, z którymi musimy się borykać każdego dnia. Nie zabrakło próśb o Boże łaski za przyczyną św. Jana Pawła II.

Księgę tę złożyliśmy podczas uroczystej Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze 3 października 2020 r. o godz. 7.30, na kilka dni przed 42. rocznicą wyboru papieża Polaka na Stolicę Piotrową.

Archiwum

Wielka Księga Łask

Wielka Księga Łask

Reklama

Eucharystia została odprawiona we wszystkich intencjach zapisanych w Wielkiej Księdze Łask, a następnie przekazana Ojcom Paulinom – stróżom Jasnej Góry - jako wotum Polaków.

Księga, która powstała z Waszych wpisów zostanie opublikowana też w specjalnym serwisie internetowym: www.100jp2.niedziela.pl . Zapraszamy do obejrzenia.

2020-10-01 10:04

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z Przeworskiej Księgi cudów i łask

Niedziela przemyska 47/2015, str. 6

[ TEMATY ]

cuda

archiwum

księga

Wojciech Kapusta

Strona z przeworskiej Księgi cudów i łask

Strona z przeworskiej Księgi cudów i łask

Kategoria cudu, jako doświadczalnego zmysłami nadzwyczajnego znaku miłości Bożej, obecna jest od zawsze w myśli chrześcijańskiej. Z rzeczywistością tą stykamy się szczególnie mocno w miejscach kultu maryjnego

Pragnienie utrwalenia cudownych wydarzeń i przekazania informacji o nich przyszłym pokoleniom motywowało duchowieństwo do zakładania ksiąg zawierających relacje o nadzwyczajnych interwencjach Boga w życiu ludzi. Również w przeworskim konwencie Ojców Bernardynów, będącym od XVII wieku ośrodkiem kultu Matki Bożej Pocieszenia, rejestrowano łaski otrzymane za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny. Obraz, pochodzący z 1613 r., określano jako cudowny już w 1647 r. Spisy nadzwyczajnych wydarzeń związanych z przeworskim wizerunkiem sporządzone w początkowym okresie rozwoju kultu, nie dotrwały do naszych czasów. Świadectwem czci są informacje o darach wotywnych przekazywanych licznie w XVII i XVIII stuleciu.

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak – lekarki zamordowanej w 1993 r.

2023-02-06 18:19

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Karol Porwich/Niedziela

6 lutego 2023 r. mija 30. rocznica zabójstwa lek. med. Aleksandry Gabrysiak z Elbląga. Bp Jacek Jezierski poinformował dziś, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanej lekarki. Uczynił to podczas Mszy św. sprawowanej w Hospicjum Elbląskim, w której uczestniczyli przedstawiciele: Oddziału Pomorskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Stowarzyszenia Przyjaciół Doktor Oli, a także elbląskiego środowiska medycznego. Mszę koncelebrowali kapelani szpitali z Gdańska i Elbląga.

Podczas kazania bp Jezierski przypomniał bieg życia i działalność dr Aleksandry Gabrysiak. Po ukończeniu studiów w Akademii Medycznej w Gdańsku pracowała w Tczewie i Elblągu. Dała się poznać jako ofiarny lekarz i opiekun chorych, którym służyła mimo swojej niepełnosprawności fizycznej. Motywacją jej działania była wiara i życie duchowe. 6 lutego 1993 r. została zamordowana przez przebywającego na przepustce więźnia, którym się opiekowała.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Solidarni z Aleppo - zbiórka dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

2023-02-08 14:38

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Łódź

Pod hasłem „Solidarni z Aleppo”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję