Reklama

Wiara

Rozważania na Wielki Post

Bóg w Chrystusie przebaczył nam wszystko

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

[ TEMATY ]

rozważanie

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Jezusie „mamy odkupienie przez krew Jego: odpuszczenie występków dzięki bogactwu Jego łaski” (Ef 1, 7).

Bóg w Chrystusie przebaczył nam wszystko, skreślił cały zapis dłużny ciążący na nas (por. Kol 2, 14). Dzisiaj w każdej spowiedzi świętej słyszymy: „Ja odpuszczam tobie grzechy, idź w pokoju”, i chociaż mówi to kapłan, wierzymy, że przez niego uwalnia nas sam Chrystus.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Cieszymy się z tego, dziękujemy Bogu, a jednocześnie… jakże często trudno nam z serca przebaczyć innym, dać im i sobie w tej relacji czystą kartę i ruszyć do przodu. Jezus mówi: „najpierw idź pojednać się z bratem. (…) Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, póki jeszcze jesteś z nim w drodze” (Mt 5, 24-25).

Reklama

Wie, że bardziej niż mój brat czy przeciwnik, to ja sam potrzebuję uwolnienia i pojednania. Jestem odkupiony przez Krew Chrystusa jak oni, czy to niewystarczający powód, aby wyciągnąć rękę do zgody?

Tekst pochodzi z książki s. Gertrudy Bociąg MSC Zobacz

2024-02-22 20:59

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kto jest najgłupszym człowiekiem w całej Biblii?

[ TEMATY ]

rozważanie

ks. Marek Studenski

Diecezja bielsko-żywiecka

To właśnie to pytanie stanowiło punkt wyjścia rekolekcji dla księży, które poprowadził Jose Prado Flores - znany w Anglii duszpasterz. W trakcie dyskusji uczestnicy wymieniali różne postacie, od Adama i Ewy po Judasza. Jednak, prawdziwą mądrość pokazała opowieść o człowieku, który odważył się sprzedać swoje pole z ukrytym skarbem.

To właśnie to pytanie stanowiło punkt wyjścia rekolekcji dla księży, które poprowadził Jose Prado Flores - znany w Anglii duszpasterz. W trakcie dyskusji uczestnicy wymieniali różne postacie, od Adama i Ewy po Judasza. Jednak, prawdziwą mądrość pokazała opowieść o człowieku, który odważył się sprzedać swoje pole z ukrytym skarbem.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo osób, a nie związków homoseksualnych

2024-05-20 15:05

[ TEMATY ]

wywiad

papież Franciszek

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Nie zezwalałem na błogosławienie związków homoseksualnych - wyjaśnił papież Franciszek w nadanej wczoraj pełnej wersji kwietniowego wywiadu dla telewizji amerykańskiej CBS. Dodał, że błogosławienie takich związków jest „sprzeczne z prawem naturalnym i prawem Kościoła”. Zezwolił natomiast na błogosławienie poszczególnych osób homoseksualnych, bo „błogosławieństwo jest dla wszystkich”, choć - jak przyznał -„niektórzy są tym zgorszeni”.

W godzinnym wywiadzie papież opisuje swe spotkania z dziećmi z Ukrainy, które nie potrafią się już uśmiechać. Apeluje o zakończenie toczących się na świecie wojen. „Dążcie do negocjacji. Dążcie do pokoju. Wynegocjowany pokój jest zawsze lepszy niż niekończąca się wojna” - przekonuje Franciszek. Zachęca też do modlitwy o pokój, którą sam praktykuje. „Zatrzymajcie się, negocjujcie” - powtarza Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Matko Zasypiająca, módl się za nami...

2024-05-21 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

Przed nami Bazylika Mariacka, która skrywa w sobie wiele skarbów. Jednym z nich jest ołtarz Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny jest jednym z najwybitniejszych dzieł późnogotyckiej sztuki rzeźbiarskiej w Europie.

Rozważanie 22

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję