Reklama

Kościół

WSPÓLNA AKCJA POMOCY

Pro Terra Sancta, czyli miłość w praktyce. Pomóżmy chrześcijanom w Ziemi Świętej

W każdy Wielki Piątek, podczas poruszającej liturgii Męki Pańskiej, gdy w prostym i głębokim zarazem obrzędzie adoracji Krzyża uwielbiamy Jezusa Chrystusa za jego mękę i śmierć, składamy w kościołach ofiary na rzecz Ziemi Świętej – pro Terra Sancta. Na całym świecie katolicy okazują przez to pomoc dla stróżów miejsc świętych, do których pielgrzymują miliony chrześcijan.

2024-02-11 20:14

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

Pro Terra Sancta

Grażyna Kołek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zakon Rycerski Świętego Grobu w Jerozolimie – INSTYTUT NIEDZIELA- FUNDACJA INSTYTUT MEDIÓW zachęcają do wsparcia specjalnej zbiórka dla chrześcijan z Strefie Gazy.

Wpłaty można dokonać na konto: Fundacja Instytut Mediów
03 1140 2004 0000 3002 7860 6231
Tytuł przelewu: Pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

U początku Wielkiego Postu chcemy włączyć się w dzieło pomocy naszym braciom i siostrom, chrześcijanom w Ziemi Świętej, zwłaszcza w Strefie Gazy.

Podziel się cytatem

Od października ubiegłego roku rozgorzał na nowo konflikt pomiędzy państwem Izrael i Hamasem sprawującym rządy w Strefie Gazy. Skutkiem konfliktu są bombardowania, odcięcie od zewnętrznej pomocy i blokada granic. Na tym skrawku Autonomii Palestyńskiej na terytorium Izraela, od czasów apostolskich żyją chrześcijanie. Mimo tego, że stanowią niewielką grupę wobec muzułmańskiej większości, żyli w pokoju ze swymi sąsiadami. Dziś razem z nimi cierpią i są mordowani. Obszar Strefy Gazy został niemal zrównany z ziemią. Wspólnota katolicka chroni się w ostrzeliwanym kościele Świętej Rodziny. Brakuje jedzenia i wody, ponieważ granice zostały zamknięte, a Izrael odciął nawet dopływ wody pitnej i elektryczność. Domy zostały zburzone, ludzie stracili pracę i mieszkania.

Ziemia Święta, to nie tylko miasta i wioski, nie tylko historyczne miejsca, gdzie działa się historia zbawienia, naznaczone obecnością Chrystusa. To nawet nie tylko świątynie i inne miejsca święte, gdzie modlą się chrześcijanie różnych wyznań.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Monika Książek

Ziemia Święta, to ludzie, także nasi braci i siostry chrześcijanie, którzy nierzadko są potomkami tych, którzy tutaj słuchali nauk Jezusa z Nazaretu. Żyjący w mniejszości pośród muzułmanów i żydów, stali się także ofiarami wojny.


Podziel się cytatem

Wraz z polskim Zwierzchnictwem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie (bożogrobcami), którzy jako międzynarodowe stowarzyszenie kontynuują tradycje rycerzy krzyżowych troszczących się niegdyś o miejsca święte i chrześcijan w Palestynie, rozpoczynamy dzieło pod nazwą „Pro Terra Sancta - wsparcie dla chrześcijan w Ziemi Świętej”.

Począwszy od Środy Popielowej na łamach Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, na portalu niedziela.pl oraz w naszych mediach społecznościowych, będziemy mówić o sytuacji w Strefie Gazy oraz na obszarze Autonomii Palestyńskiej oraz Państwa Izrael.

Podziel się cytatem

Poprzez Fundację Instytut Mediów (wspierającą działanie Instytutu NIEDZIELA wydającego Tygodnik Katolicki „Niedziela”), chcielibyśmy przeprowadzić zbiórkę pieniężną jako pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej, którzy z powodu konfliktu izraelsko-palestyńskiego zostali pozbawieni domów, miejsc pracy, możliwości utrzymania, a nawet możliwości ucieczki. Zebrane środki zostaną przekazane do dyspozycji pasterza katolików w Ziemi Świętej, kardynała Pierbattisty Pizzaballi, patriarchy łacińskiego Jerozolimy, który najlepiej zna potrzeby swoich cierpiących wiernych.

Reklama

Jednym z wielkopostnych drogowskazów do świętości i owocnego przeżycia Wielkiego Postu, jest jałmużna, czyli dar z siebie. Tych, którzy mogą podzielić się swymi pieniędzmi, zapraszamy do włączenia się do zbiórki funduszy. Tych, którzy sami żyjąc skromnie nie mogą materialnie wesprzeć dzieła pomocy, prosimy o wsparcie modlitewne dla naszych braci i sióstr w Ziemi Świętej.

Ziemia Święta, to miejsca naznaczone konfliktami, cierpieniem, śmiercią, miejsca bólu i nieustannego wołania o pokój, ale to także miejsca, w których spełniła się miłosierna miłość Boga do człowieka. Niech ta miłość w praktyce spełni się także wobec naszych braci i sióstr, którzy potrzebują naszej pomocy.

Wpłaty można dokonać na konto: Fundacja Instytut Mediów
03 1140 2004 0000 3002 7860 6231
Tytuł przelewu: Pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

Ocena: +18 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zatrzymać masakrę

2024-02-15 21:00

[ TEMATY ]

Pro Terra Sancta

PAP/EPA/HAITHAM IMAD

Do wczorajszych słów kardynała sekretarza stanu, Pietro Parolina na temat 30 000 zabitych w Strefie Gazy nawiązuje w swoim komentarzu dyrektor programowy mediów watykańskich, Andrea Tornielii.

WESPRZYJ CHRZEŚCIJAN W ZIEMI ŚWIĘTEJ

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: "Ksiądz z osiedla" zaprasza na nocne Drogi Krzyżowe pod Mostem Świętokrzyskim

2024-02-22 07:47

[ TEMATY ]

ks. Rafał Główczyński

youtube.com/ksiadzzosiedla

Ks. Rafał Główczyński, prowadzący na YouTube kanał "Ksiądz z osiedla", organizuje w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 23 pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie.

W Kościele katolickim trwa Wielki Post. W tym czasie w parafiach odbywają się rekolekcje, dni skupienia, w piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej, zaś w niedziele Gorzkie żale.

CZYTAJ DALEJ

Mińsk: apel o modlitwę w intencji abp. Kondrusiewicza

2024-02-22 18:58

[ TEMATY ]

szpital

Abp Tadeusz Kondrusiewicz

Mińsk

catholic.by

O modlitewne wsparcie przebywającego w szpitalu emerytowanego arcybiskupa metropolity mińsko-mohylewskiego Tadeusza Kondrusiewicza zaapelował do wiernych jego następca, abp Józef Staniewski.

Kuria metropolitalna mińsko-mohylewska poinformowała, że abp Kondrusiewicz przebywa na planowanej hospitalizacji. Skończył on 78 lat, a rok temu przeszedł operację usunięcia guza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję