Reklama

Kościół

„Utulić nieprzytulone” – rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy Was na wyjątkowe rekolekcje, które pomogą nam w przeżyciu bądź zamknięciu żałoby po stracie dziecka poronionego lub utraconego w inny sposób (w wyniku innych decyzji lub niezależnych od nas sytuacji).

[ TEMATY ]

rekolekcje

rodzina

modlitwa

Bożena Sztajner/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jesteśmy nie tylko terapeutami małżeńskimi, towarzyszącym parom w przeżywaniu żałoby, ale przede wszystkim sami przeszliśmy żałobę po stracie w poronieniu naszego Ignasia i wiemy, jak wielki ból przeżywają wtedy rodzice, którzy nie mogą dotknąć, utulić lub przytulić swego maleństwa. Nami – rodzicami po stracie – przeważnie w takich sytuacjach rodzicielskiego bólu nikt się nie zajmuje! Z tego powodu w sercach naszych i tynieckiej wspólnoty zrodził się pomysł przeżycia czasu, w którym będziemy mogli nazwać i wyrazić ból straty, spotkać się emocjonalnie z naszymi dziećmi, pozwolić sobie na żałobę, utulić swój ból w ramionach najlepszego z Ojców. Możliwe, że Wasza strata jest spotęgowana nie jednym, a wieloma poronieniami. Tym serdeczniej Was, Rodziców nieutulonych w żalu, zapraszamy w tynieckie, niezwykle uspakajające i wyciszające mury.

Adresaci:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kto może przyjechać na te rekolekcje?

Rodzice lub rodzic dziecka utraconego w parze małżeńskiej lub pojedynczo, w zależności od Waszej sytuacji życiowej! Nie jest ważne, kiedy utraciliście dziecko, czy tydzień temu, miesiąc temu, czy kilka lub kilkadziesiąt lat temu, bo jeśli nadal czujecie ból, to znaczy, że macie zaproszenie na przyjazd!

Dodatkowe informacje:

Co będzie się działo w trakcie tego weekendu?

– zaproponujemy pogadanki o przeżywaniu żałoby i wyciszające oraz kojące ból warsztaty;

– powiemy, jak można zamknąć żałobę;

– chętnych zaprosimy do adorowania Jezusa – źródła Miłości i uczestniczenia we Mszy Świętej oraz liturgii godzin;

– Ojciec Konrad opowie, co dzieje się z duszą poronionego dziecka po śmierci i czy nasze dziecko staje się aniołkiem;

Co wziąć ze sobą?

Wygodny strój przydatny na niewielkie zajęcia ruchowe lub spacer nad Wisłę, notatnik, długopis.

Terminy:

Reklama

12-14.01.2024

Rozpoczęcie: piątek godz. 17.00

Zakończenie: niedziela: godz. 13.30

Prowadzący:

Joanna i Norbert Dawidczykowie – Jesteśmy nie tylko teoretykami rodziny, ale przede wszystkim praktykami. Mniejsze i większe bolączki małżeńskie są nam doskonale znane, bo żyjemy nimi na co dzień. Mamy troje dzieci: Frania, Marysię i Basię oraz jedno w Niebie – Ignasia. Od 1997 r. jesteśmy związani z Katolicką Odnową w Duchu Świętym w Polsce. Chcemy przekazywać wiedzę, która ma zastosowanie w życiu codziennym. Jesteśmy terapeutami małżeńskimi i mediatorami oraz autorami książek o tematyce małżeńskiej. Jesteśmy specjalistami nie tylko z racji zdobytego wykształcenia i rozwijanych zainteresowań, ale przede wszystkim dlatego, że sami wybraliśmy życie w rodzinie.

Konrad Małys OSB – benedyktyn tyniecki. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. Z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec. W klasztorze pełnił funkcję Przeora i wychowawcy. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Obecnie archiwista klasztoru i rekolekcjonista.

Koszt udziału:

180 zł/osoba + opłata za pobyt

Daj coś dzisiaj komuś. Niekoniecznie wielkiego, ale najlepiej takiego, żebyś jednak poczuł drobną stratę w (że mogłeś mieć dla siebie i już nie masz).

2023-12-19 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Małżeństwo wspólną drogą do nieba

– Macie wymagać od siebie. Jeśli miłość nie jest wymagająca, nie jest miłością – mówiła dr Wanda Półtawska podczas wykładu rozpoczynającego czwartą edycję kursu pastoralnego dla małżeństw, które w przyszłości podejmą pracę w Parafialnych Ośrodkach Formacji Rodziny diecezji warszawsko-praskiej

Jeden z listopadowych wieczorów. Czterdzieści małżeństw uczestniczy w kursie pastoralnym, którego celem jest formacja małżonków. Oczekują na abp. Henryka Hosera, który spotyka się z nimi co dwa tygodnie. Z niecierpliwością czekają na jednego z ojców synodalnych, którzy reprezentowali Polskę podczas synodu biskupów poświęconego rodzinie w październiku ub.r. Ma to być pierwsze spotkanie z biskupem warszawsko-praskim podczas kursu. Kilka minut po 18 w drzwiach pojawia się Ksiądz Arcybiskup, a obok niego – dr Wanda Półtawska. Cóż za niespodzianka i radość! Oto najbliższa współpracownica Karola Wojtyły, która ponad 60 lat zajmowała się małżeństwami, rodzinami i młodzieżą, ma wygłosić inauguracyjny wykład.

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

2024-05-21 08:01

[ TEMATY ]

Piekary Śląskie

Joanna Adamik Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

W najbliższą niedzielę odbędzie się doroczna stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi prymas Polski abp Wojciech Nowak.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Rafał Bogacki, metropolita katowicki abp Adrian Galbas w zaproszeniu do męskiej części diecezjan nawiązał do hasła tegorocznej pielgrzymki „Jestem w Kościele”. Hierarcha zaapelował przy tym o przyjrzenie się w Piekarach wspólnej obecności wiernych w Kościele i próbę odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby była ona jeszcze intensywniejsza.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: w Kościele chodzi o przekaz łaski!

2024-05-21 20:35

- Jesteście potrzebni do przekazywania łaski - mówił kard. Grzegorz Ryś do przyszłych diakonów archidiecezji łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję