Reklama

Niedziela Wrocławska

Paczki Dobrych Relacji

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Miasto Wrocław, a także 16. Brygada WOT przygotowują prezenty dla osób potrzebujących. Dziś odbyło się pakowanie Paczek Dobrych Relacji.

ks. Łukasz Romańczuk

W czasie pakowania paczek

W czasie pakowania paczek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Naszą pomoc kierujemy do osób z przestrzeni miejskiej - w kryzysie bezdomności, bezdomnych, ubogich, starszych i samotnych. I dzięki naszej wspólnej pomocy od ponad 10 lat wypracowana jest szersza forma pomocy, zwłaszcza w okresie zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Dziś jesteśmy tutaj, aby przygotowywać paczki dedykowane dla seniorów, osób w kryzysie bezdomności. Wszystko dzięki współpracy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Miasta Wrocław oraz 16. Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, która dzielnie nas wspiera i sprawnie możemy przygotowywać te paczki przygotowywać - mówił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

ks. Łukasz Romańczuk

Od lewej: Joanna Kot [MOPS Wrocław], ks. Dariusz Amrogowicz [Caritas Archidiecezji Wrocławskiej], płk. Rafał Jarosz [16. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej]

Od lewej: Joanna Kot [MOPS Wrocław], ks. Dariusz Amrogowicz [Caritas Archidiecezji Wrocławskiej], płk. Rafał Jarosz [16. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej]

O tym, czym są Paczki Dobrych Relacji opowiada Joanna Kot z wrocławskiego MOPS-u. - Są to paczki, które trafią do osób potrzebujących. Są to osoby, które na co dzień korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki współpracy z naszymi partnerami jak Caritas możemy dotrzeć do osób, do których nie możemy na co dzień dotrzeć. Staramy się, aby jak największa ilość osób otrzymała te paczki. Dedykowane są one rodzinom najuboższym, seniorom, rodzinom wielodzietnym, wszędzie tak, gdzie ta pomoc jest potrzebna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ks. Łukasz Romańczuk

Wolontariusze w akcji

Wolontariusze w akcji

Z kolei 16. Brygadę WOT reprezentował płk. Rafał Jarosz. - Zabezpieczamy to przedsięwzięcie pod względem logistycznym. Pomagamy w pakowaniu i przygotowaniu paczek oraz ich dystrybucji. Cieszymy się, że stoimy tutaj ramię w ramię z pracownikami i wolontariuszami Caritas oraz uczniami szkół z nami współpracującymi. Niesiemy pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Wszystko w duchu naszego motta, jesteśmy gotowi do niesienia pomocy i wspieramy lokalne społeczności w jak największym zaangażowanie.

ks. Łukasz

Potrzebujący otrzymają konkretne produkty spożywcze

Potrzebujący otrzymają konkretne produkty spożywcze

Łącznie przygotowanych będzie 1700 paczek. - W paczkach jest przede wszystkim dużo dobra, bo oprócz różnych produktów spożywczych, znajdują się tam piękne, dziecięce kartki. To jest dla nas ważne, aby te paczki łączyły pokolenia. Dlatego też paczki trafią do około 40 punktów we Wrocławiu i tam będą dysponowane. W tej kwestii działać będą m.in. wrocławskie rady osiedla, dlatego, że mają oni informacje o takich osobach - seniorach - mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i dodaje: - Dla nas ważne jest to, że przy tych paczkach pracuje młodzież. To dobra lekcja odpowiedzialności za drugiego człowieka. Liczymy, że to jest zaszczepienie dobrych obyczajów w tych młodych ludziach. Ten ich entuzjazm jest widoczny, bo już mamy spakowanych 1000 paczek na planowanych 1700.

2023-12-05 11:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ponad 15 tys. osób podpisało petycję ws. lekcji religii

2024-02-20 12:01

[ TEMATY ]

katecheza

religia

Karol Porwich/Niedziela

Ponad 15 tys. osób podpisało internetową petycję o wliczanie oceny z religii/etyki do średniej ocen oraz utrzymanie dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów. Są wśród nich nie tylko katecheci, ale też rodzice oraz sami uczniowie powyżej 16. roku życia, w tym osoby innego wyznania niż rzymskokatolickie.

Autorki petycji, Elżbieta Cibor i Bernadetta Petrykowska, zwracają się w imieniu środowiska nauczycieli religii i innych środowisk wychowawczych, w tym rodziców oraz uczniów, o "niewprowadzanie zmian w prawie prowadzących do niewliczania ocen z przedmiotów religia/etyka do średniej ocen końcoworocznych, uzyskiwanych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz utrzymania dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów".

CZYTAJ DALEJ

Katedra św. Piotra

CZYTAJ DALEJ

Paweł Kęska: ks. Popiełuszko w zaskakujący sposób porusza młodych

2024-02-22 19:33

[ TEMATY ]

młodzi

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego

- Postać ks. Popiełuszki w zdumiewający sposób porusza nastolatków. Widzą w nim człowieka z krwi i kości, który wiedział, jak żyć, był wrażliwy na innych, nie bał się być sobą i był sobą. Jego wiara była głęboka i prosta co dawało mu siłę i wolność; był naprawdę wolny - mówi Paweł Kęska, manager Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki i przewodniczący społecznego komitetu powołanego w związku z obchodami 40. rocznicy śmierci kapłana. Paweł Kęska w rozmowie z KAI mówi o tym, jak ważna jest pamięć o ks. Jerzym oraz zaprasza do włączenia się w upamiętnienie, zwłaszcza przez codzienną modlitwę o wolność od lęku i nienawiści.

Stoi Pan na czele Społecznego Komitetu Upamiętnienia 40 Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. We współpracy z Archidiecezją Warszawską i Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki inicjujecie niemal roczny program obchodów. Dlaczego?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję