Reklama

Niedziela Przemyska

Bieg dla życia Jarosław - Markowa

Prawie 40 osób wyruszyło w biegową trasę promując troskę o życie. W sobotę, 2 grudnia 2023 r., odbył się „Bieg dla Życia”.

Tomasz Bartkowski

Uczestnicy biegu w zimowej aurze

Uczestnicy biegu w zimowej aurze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Bieg dla Życia” to inicjatywa, która została zapoczątkowana w 2016 r. przez ks. Michała Kozaka, który chciał zjednoczyć biegaczy wokół idei życia i troski o każdego człowieka.

Jeden z nich, p. Mieczysław biegł w tym roku z intencją szybkiego dojścia do zdrowia po operacji jego żony. – To jest bieg dla życia. Taka intencja – ja biegnę dla żony. Wcześniej biegłem też dla dziewczynki, która ciężko zachorowała na serce – mówił uczestnik biegu, który przyjechał ze Stalowej Woli.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tym razem trasa biegu liczyła nieco ponad 42 km i przebiegała z Jarosławskiego Opactwa, przez Zarzecze, Kańczugę i Sietesz do kościoła pw. św. Doroty w Markowej, gdzie obecnie złożone są doczesne szczątki bł. Rodziny Ulmów.

Reklama

Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, padającego śniegu i marznącego deszczu, biegacze bezpiecznie i z radością na twarzach dotarli do celu. – Wspólnotowość tego czasu, takie bycie na kolejnej edycji, daje dużo radości mimo tego, że to 42km w trudnych warunkach. Oczywiście zmęczenie fizyczne jest bardzo duże, ale to się zupełnie nie przekłada na to co jest w sercach tych ludzi – mówił ks. Kozak.

Meta biegu związana jest z faktem, że od tego roku bł. Ulmowie są patronami „Biegu dla Życia”. – Bronili życia duchowego, rodzinnego, bliźniego, życia pełnego pracy, bronili życia poczętego. Nie może być inaczej, żeby to nie byli także patronami tego biegu – dodał ks. Michał.

W tym roku „Bieg dla Życia” odbył się po raz 8. Organizatorzy już zapraszają na kolejną edycję na przełomie listopada i grudnia 2024 r.

2023-12-05 11:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paweł Kęska: ks. Popiełuszko w zaskakujący sposób porusza młodych

2024-02-22 19:33

[ TEMATY ]

młodzi

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego

- Postać ks. Popiełuszki w zdumiewający sposób porusza nastolatków. Widzą w nim człowieka z krwi i kości, który wiedział, jak żyć, był wrażliwy na innych, nie bał się być sobą i był sobą. Jego wiara była głęboka i prosta co dawało mu siłę i wolność; był naprawdę wolny - mówi Paweł Kęska, manager Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki i przewodniczący społecznego komitetu powołanego w związku z obchodami 40. rocznicy śmierci kapłana. Paweł Kęska w rozmowie z KAI mówi o tym, jak ważna jest pamięć o ks. Jerzym oraz zaprasza do włączenia się w upamiętnienie, zwłaszcza przez codzienną modlitwę o wolność od lęku i nienawiści.

Stoi Pan na czele Społecznego Komitetu Upamiętnienia 40 Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. We współpracy z Archidiecezją Warszawską i Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki inicjujecie niemal roczny program obchodów. Dlaczego?

CZYTAJ DALEJ

On dokona potrzebnych cudów, uwolni, uzdrowi, uświęci

2024-02-16 21:41

[ TEMATY ]

Wielki Post

rozważanie

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.


Podziel się cytatem

Jezus w przypowieściach głosił królestwo Boże i taką gorzką refleksją podzielił się z uczniami, kiedy pytali, dlaczego naucza w taki sposób. Serce ludu stało się gnuśne, uszy dotknęła głuchota i oczy ślepota, bo NIE CHCĄ...

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje Wielkopostne 2024 - Bp Artur Ważny - Odcinek 2

2024-02-22 14:51

[ TEMATY ]

rekolekcje wielkopostne

Mat.prasowy

W chrześcijaństwie nie chodzi o Kościół. W Chrześcijaństwie chodzi o Boga i o Jego miłość do człowieka, do całej ludzkości.

Kościół jest znakiem, narzędziem, sposobem, ale nie jest celem, nie jest centrum – centrum jest miłość Boga, który woła do ludzkości – Pragnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję