Reklama

Niedziela Częstochowska

Przygotowania do peregrynacji w stulecie archidiecezji

W Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie, 4 grudnia odbyła się konferencja prasowa, zorganizowana z racji rozpoczynającej się w kwietniu przyszłego roku peregrynacji obrazu Matki Bożej.

[ TEMATY ]

logo

peregrynacja obrazu Matki Bożej

Linda Nocoń/Radio Fiat

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, podkreślił, że hasło peregrynacji: „Maryjo, ocal miłość i życie naszych rodzin” jest misją dla wiernych.

W ramach przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej podczas konferencji zaprezentowano logo wydarzenia. Logotyp przedstawia stylizowany wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej umieszczony na tle zarysu mapy archidiecezji częstochowskiej, za którą widnieje równoramienny krzyż. Wizerunek Maryi wskazuje na Ikonę Jasnogórską, która peregrynuje, ale jest też znakiem nawiedzenia Maryi i spotkania z Nią. Mapa archidiecezji oznacza Kościół częstochowski, który przeżywał będzie Nawiedzenie we wszystkich parafiach, domach zakonnych i instytucjach. Krzyż wskazuje na Chrystusa, do którego prowadzi nas Maryja, a cztery ramiona krzyża przypominają o czterech regionach archidiecezji częstochowskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

archiczest.pl

Podczas konferencji została zaprezentowana strona internetowa poświęcona przygotowaniom do peregrynacji. Więcej o stronie mówił przewodniczący Sekcji ds. Materiałów Duszpasterskich oraz Sekcji ds. Promocji (Medialnej) – ks. Mariusz Bakalarz.

Reklama

Serwis dostępny jest po adresem: nawiedzenie.archiczest.pl

Peregrynacja w archidiecezji częstochowskiej rozpocznie się 6 kwietnia 2024 r. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu.

Więcej na Radio Fiat

2023-12-05 11:30

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: odbyło się sympozjum mariologiczne o peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Historyczne, duchowe i teologiczne wymiary peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji częstochowskiej, to tematyka ogólnopolskiego sympozjum mariologiczne, które odbyło się 10 lutego z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Mariologicznego w auli Instytutu Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Papieska Międzynarodowa Akademia Maryjna w Rzymie oraz abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Siedem słów Jezusa z krzyża - „Niewiasto, oto syn Twój; Synu, oto Matka twoja”

2024-02-22 21:45

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny2024

Karol Porwich/Niedziela

W każdy wtorek i piątek Wielkiego Postu we współpracy z Duszpasterstwem Powołań - siostrami honoratkami, zapraszamy do wyruszenia we wspólną Drogę Krzyżową. Zapraszamy do wielkiej modlity za osoby zagubione w życiu - módlmy się o prawdziwą Bożą radość.

STACJA I

Jezus przyjmuje niesprawiedliwy wyrok

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce inauguracja roku upamiętnienia 40. rocznicy porwania i śmierci ks. Popiełuszki

2024-02-22 15:18

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Episkopat Flickr

Od 28 lutego do 3 listopada br. trwać będą obchody 40. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O znaczeniu tej postaci oraz o wybranych inicjatywach podejmowanych w związku z rokiem rocznicowym mówili m.in. przedstawiciele Społecznego Komitetu Upamiętnienie 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w domu Arcybiskupów Warszawskich. W konferencji wziął również udział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

W związku z rokiem rocznicowym uruchomiona została też dziś strona internetowa 40rocznica.popieluszko.net.pl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję