Reklama

Niedziela Przemyska

Relikwie bł. Rodziny Ulmów w siedzibie Caritas

1 grudnia, z racji zbliżającego się Adwentu, był dla pracowników Caritas Polska Dniem Skupienia. Dzień ten połączono z uroczystością wprowadzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów do kaplicy w siedzibie organizacji w Warszawie.

Dominika Chylewska

Relikwie odebrał ks. Marcin Iżycki - dyrektor Caritas Polska

Relikwie odebrał ks. Marcin Iżycki - dyrektor Caritas Polska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Caritas Polska to kościelna organizacja charytatywna, dla której w pomaganiu ważny jest także aspekt duchowy, dlatego w ramach formacji duchowej zorganizowano Dzień Skupienia. Jego najważniejszym elementem była msza św., podczas której do kaplicy Caritas Polska uroczyście wprowadzone zostały relikwie bł. Rodziny Ulmów. Eucharystii przewodniczył arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski, który w homilii przybliżył historię rodziny Ulmów i podkreślił, że w życiu każdego z nas ważne są momenty, które są sprawdzianem z człowieczeństwa. Wśród księży koncelebrujących uroczystą mszę św. byli: ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska; ks. Marian Midura, opiekun duchowy Caritas; ks. Tomasz Roda, zastępca Dyrektora Caritas Polska; ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej; księża z warszawskich parafii pw. Karola Boromeusza i św. Józefa, a także ks. Radosław Rakowski, proboszcz poznańskiej Parafii Łacina, który tego dnia wygłosił słowo do pracowników Caritas Polska.

— Wprowadzone właśnie relikwie bł. Rodziny Ulmów, to kolejne relikwie znajdujące się w naszej kaplicy. Mamy tu już relikwie św. Józefiny Bakhity, św. brata Alberta Chmielowskiego i bł. Hanny Chrzanowskiej – przypomniał w słowie na zakończenie uroczystości ks. Marcin Iżycki. — Ci wszyscy święci i błogosławieni, to byli prawdziwi ludzie, z krwi i kości, którzy mieli różne okresy w swoim życiu, ale od których można wiele czerpać dla swojego życia. Chciałbym, by byli oni dla Was inspiracją, byście zapoznali się z ich zwykłym życiem, bo do świętości dochodzi się przez codzienność — dodał Dyrektor Caritas Polska.

Uroczystą eucharystię poprzedziły rekolekcje dla pracowników Caritas Polska, które wygłosił wspomniany ks. Radosław Rakowski. Mówił o swojej drodze do kapłaństwa i własnej duchowej formacji oraz o tym, co w życiu i w pracy na rzecz drugiego człowieka jest najważniejsze. Zachęcał także do osobistego spotkania z Panem Bogiem, również poza murami świątyń, które będzie inspirowało do prawdziwych i owocnych spotkań z drugim człowiekiem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-12-05 09:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mińsk: apel o modlitwę w intencji abp. Kondrusiewicza

2024-02-22 18:58

[ TEMATY ]

szpital

Abp Tadeusz Kondrusiewicz

Mińsk

catholic.by

O modlitewne wsparcie przebywającego w szpitalu emerytowanego arcybiskupa metropolity mińsko-mohylewskiego Tadeusza Kondrusiewicza zaapelował do wiernych jego następca, abp Józef Staniewski.

Kuria metropolitalna mińsko-mohylewska poinformowała, że abp Kondrusiewicz przebywa na planowanej hospitalizacji. Skończył on 78 lat, a rok temu przeszedł operację usunięcia guza.

CZYTAJ DALEJ

Największym znakiem dla nas jest krzyż Chrystusa

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 11, 29-32.

Środa, 21 lutego. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Kraków: „Służył i jednoczył” – uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Waksmańskiego

2024-02-22 16:23

[ TEMATY ]

Kraków

pogrzeb

kard. Stanisław Dziwisz

©MaverickRose – stock.adobe.com

Zapamiętałem cię z czasów liceum nowotarskiego, jako przykładnego, pobożnego ucznia, a potem gorliwego duszpasterza tak przy ołtarzu, jak i na ambonie - mówił kard. Stanisław Dziwisz w czasie uroczystości pogrzebowych śp. ks. Andrzeja Waksmańskiego, wieloletniego proboszcza parafii św. Szczepana w Krakowie.

„Wiadomość o śmierci Księdza Prałata Andrzeja napełniła mnie smutkiem i wielkim żalem. Z drugiej strony pojawiła się w sercu wdzięczność za posługę, którą pełnił śp. Ksiądz Prałat w Archidiecezji Krakowskiej” - napisał abp Marek Jędraszewski do uczestników liturgii pogrzebowej wieloletniego proboszcza parafii św. Szczepana w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję