Reklama

Niedziela Przemyska

Zakończono projekt "Rodzina jest cudem"

Jesień w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi po raz kolejny upłynęła pod znakiem troski o rodzinę, bowiem w ubiegły weekend zakończyła się II już edycja projektu „Rodzina jest Cudem”, której pomysłodawcą jest dyrektor domu – ks. Mateusz Rutkowski, a koordynatorem Faustyna Szczepek.

Faustyna Szczepek

Małżonkowie odkrywali siebie nawzajem

Małżonkowie odkrywali siebie nawzajem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Projekt ten składa się z serii trzech weekendów formacyjno-rekolekcyjnych, podczas których prelegenci z całej Polski podejmują tematy związane z rodziną, małżeństwem i wychowaniem dzieci. Tegorocznymi gośćmi specjalnymi byli ks. Marek Dziewiecki, Iga i Konrad Grzybowscy oraz dr Agnieszka Kozak, a w całej edycji w Rzepedzi zawitało ponad 100 rodzin z całego kraju.

Choć każdy z weekendów formacyjnych prowadzili inni mówcy, tej jesieni stały się one pewnym dopełnieniem. Podczas pierwszego październikowego weekendu, ks. Marek Dziewiecki szczególny nacisk położył na duchowość rodziny, jej wzrost, wzajemny szacunek, zrozumienie i zaufanie, na którym należy budować relację, której fundamentem powinien być Chrystus. W listopadzie Państwo Grzybowscy z niezwykle pozytywną energią, pełni radości z życia, swojego małżeństwa i swojej rodziny, podzielili się doświadczeniami codzienności, zwrócili uwagę na różnice w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn oraz na to, jak owa różnica wpływa na małżeństwo czy rodzinę. Oprócz tego zostawili małżonkom biorącym udział w projekcie piękne świadectwo wiary, pokazując, że wszystko, co robią zaczyna się na kolanach i przywołując szereg dowodów, jak Pan Bóg błogosławi ich rodzinie. Trzeci, a tym samym ostatni grudniowy weekend skoncentrowany był na psychologicznym spojrzeniu. Dr Agnieszka Kozak zwróciła szczególną uwagę na indywidualne potrzeby, które należy w sobie odkryć i starać się je zaspokajać. Podczas warsztatów psycholog koncentrowała się również na emocjonalnych długach z dzieciństwa współmałżonka, których nie powinna spłacać cała rodzina, a także na tym jak ważne są jasne komunikaty oraz docenianie siebie nawzajem, jak również troska o siebie i rodzinę. Biorąc pod uwagę różnorodność wszystkich trzech weekendów, każde z małżeństw mogło wybrać ten, który najbardziej przypadł im do gustu, lub wziąć udział we wszystkich trzech i maksymalnie wykorzystać treści przygotowane na tegoroczną edycję.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Projekt „Rodzina jest Cudem” to jednak nie tylko wartościowe treści przekazywane podczas konferencji, ale także rekolekcje, podczas których nie brakuje skoncentrowania się na Chrystusie. Na każdym z weekendów małżonkowie wraz ze swoimi rodzinami mieli okazję do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia, a Dyrektor domu nieustannie służył w konfesjonale. Bo choć tematem głównym jest rodzina, ani organizatorzy, ani prelegenci, ani uczestnicy nie zapomnieli, Kto jest sprawcą wszystkiego we wszystkim oraz Kto rodzinę tę podtrzymuje i jej błogosławi.

Dodatkowym atutem projektu organizowanego w Rzepedzi jest zapewniona opieka nad dziećmi. Młodzież z oazy przemyskiej dokładała wszelkich starań, by jak najlepiej zaopiekować się dziećmi, podczas gdy rodzice inwestowali w rodzinę, słuchając ubogacających treści.

Uczestnicy tegorocznej edycji projektu „Rodzina jest Cudem” wiele razy ze wzruszeniem zapewniali, że był to dla nich ważny czas, który pobudzał do wielu zmian, jeszcze większej miłości wobec siebie, małżonka i dzieci, a także do nieustannego zapraszania Chrystusa w sam środek ich wspólnego życia. Do organizatorów dochodziły liczne głosy, że dzisiejszy świat potrzebuje inicjatyw, które pomogą rodzinom powstawać z kryzysów i odzyskiwać nadzieje, która potrafi się zagubić w trudnościach, z jakimi rodzina musi się mierzyć każdego dnia. Ta rekolekcyjno-formacyjna forma projektu przypadła do gustu wielu małżonkom i już teraz zaręczali, że wrócą za rok. Opinie te były dla organizatorów pięknym przypieczętowaniem tegorocznej edycji oraz dały ogromną dawkę poczucia sensu i motywacji, co do planowania kolejnych edycji. Już teraz na nie zapraszamy!

2023-12-05 09:37

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wkrótce inauguracja roku upamiętnienia 40. rocznicy porwania i śmierci ks. Popiełuszki

2024-02-22 15:18

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Episkopat Flickr

Od 28 lutego do 3 listopada br. trwać będą obchody 40. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O znaczeniu tej postaci oraz o wybranych inicjatywach podejmowanych w związku z rokiem rocznicowym mówili m.in. przedstawiciele Społecznego Komitetu Upamiętnienie 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w domu Arcybiskupów Warszawskich. W konferencji wziął również udział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

W związku z rokiem rocznicowym uruchomiona została też dziś strona internetowa 40rocznica.popieluszko.net.pl.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: "Ksiądz z osiedla" zaprasza na nocne Drogi Krzyżowe pod Mostem Świętokrzyskim

2024-02-22 07:47

[ TEMATY ]

ks. Rafał Główczyński

youtube.com/ksiadzzosiedla

Ks. Rafał Główczyński, prowadzący na YouTube kanał "Ksiądz z osiedla", organizuje w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 23 pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie.

W Kościele katolickim trwa Wielki Post. W tym czasie w parafiach odbywają się rekolekcje, dni skupienia, w piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej, zaś w niedziele Gorzkie żale.

CZYTAJ DALEJ

Sejm przyjął nowelizację prawa farmaceutycznego ws. tabletki "dzień po"

2024-02-22 16:53

[ TEMATY ]

sejm

Pigułka „dzień po”

Adobe Stock

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o zmianie ustawy prawo farmaceutyczne. Posłowie tym samym przyjęli ustawę o tzw. tabletce "dzień po".

Nowelizację ustawy ws. tabletki "dzień po" poparło 224 posłów - cały klub Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polski 2050 oraz 24 posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeciw było 196 posłów: 170 z klubu Prawa i Sprawiedliwości, 7 z PSL, 2 Kukiz'15 oraz cały klub Konfederacji. Od głosu wstrzymała się jedna posłanka - Katarzyna Sójka z PiS.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję