Reklama

Wiadomości

Lasy Państwowe zapowiadają pozew o pomówienie przez polityków KO

Posłanki KO Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka opublikowały film z Lasów Piaśnickich, na którym mówiły, że w miejscu, gdzie Niemcy mordowali Polaków, odbywa się "rzeź drzew". - Posłanki KO ordynarnie kłamią, bo leśnicy chronią teren pamięci, a prace leśne prowadzą w innym miejscu - napisał rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. Zapowiedział również pozwanie posłanek do sądu za pomówienie.

2023-09-18 18:55

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Lasy Państwowe

Jesteśmy w lasach Piaśnickich, miejscu pamięci, miejscu, gdzie Niemcy wymordowali około 14 tysięcy Polaków w czasie II wojny światowej – mówi na nagraniu wideo Barbara Nowacka z KO. Natomiast Agnieszka Pomaska z KO opowiada, że przyjechały w to miejsce po sygnałach, że coś niedobrego się dzieje i zobaczyłyśmy jedną, wielką wycinkę, "rzeź drzew".

Na film polityków opozycji zareagował rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. - Jak trzeba być podłym i prymitywnym, aby robić obrzydliwą kampanię wyborczą na grobach ofiar niemieckich zbrodni. Posłanki KO w dodatku ordynarnie kłamią, bo leśnicy chronią teren pamięci, a prace leśne prowadzą w innym miejscu - czytamy w jego wpisie na portalu X (dawniej na Twitter). Gzowski zapowiedział też, że Nowacka i Pomaska zostaną pozwane za zniesławienie, bo drzew przy grobach nie wycinano.

Do sprawy odniosło się także Nadleśnictwo Wejherowo, które na swojej stronie internetowej opublikowało specjalny komunikat razem z mapkami. - Przedstawiony materiał w filmie pań A.Pomaskiej i B.Nowackiej odnosi się do wykonywanych zadań gospodarczych w Leśnictwie Piaśnica, jednakże zawiera całkowicie nieprawdziwe informacje, bowiem żadna z mogił nie została zniszczona, a las wokół nich nie jest wycięty – podkreślono w oświadczeniu Lasów Państwowych.

Reklama

Komunikat podkreśla, że "w żadnym miejscu, które zostało zlokalizowane jako groby piaśnickie nie były prowadzone cięcia". Nadleśnictwo wskazało również, że "od początku budzenia się świadomości na temat tego mordu, czyli od lat pięćdziesiątych, dba o lasy wokół wskazanych mogił i traktuje je jako wyjątkowe ze względu właśnie na pamięć i hołd oddany osobom niewinnie zabitym".

Nadleśnictwo w komunikacie przypomina, że nie reprezentuje żadnej partii politycznej i ubolewa z powodu łączenia naszej codziennej pracy z polityką i obecnie trwającą kampanią wyborczą. Wskazuje jednocześnie, że wszystkie prace w Leśnictwie Piaśnica są zgodne z Planem Urządzania Lasu, który został przyjęty i zatwierdzony 20 lipca 2015 r. przez ministra środowiska Macieja Grabowskiego, czyli w czasie, gdy nadzór nad lasami miał rząd PO-PSL.

Kilka godzin później rzecznik Lasów Państwowych opublikował film, na których widać pomniki pośród nietkniętych drzew.

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejny zamach ekoterrorystów

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Lasy Państwowe

Tylko szczęście uratowało leśnika w Nadleśnictwie Cisna przed poważnymi obrażeniami, gdy piłą natrafił na wbity w drzewo gwóźdź. To drugi w ostatnich tygodniach taki zamach ekoterrorystów w Bieszczadach.

Z kolei na socialach organizacji Dziki Ruch Oporu pojawiły się groźby karalne wobec pracowników Lasów Państwowych – jest zapowiedź nękania ich rodzin i dzieci, i nachodzenia domów. Policja i prokuratura zostały zawiadomione.

CZYTAJ DALEJ

Czy można stracić wiarę na studiach?

Najbardziej taktycznym duszpasterstwem Kościoła jest duszpasterstwo akademickie, bo to od niego zależy formacja przyszłych nauczycieli, lekarzy, prawników...

Święty Benedykt o mało co nie stracił wiary na studiach w Rzymie. Grzegorz Wielki napisał, że Benedykt opuścił wyższe szkoły Rzymu „z wiedzą, która nie daje wiedzy, i niepouczony w mądrości”. Na szczęście osiadł na Monte Cassino i założył tam swój klasztor, który stał się ośrodkiem bardziej wpływowym na życie Europy niż niejeden uniwersytet. Historycy zauważyli jednak, że w tym samym roku, kiedy powstał klasztor na Monte Cassino, cesarz Justynian zamknął akademię platońską w Atenach. Papież Benedykt XVI nawiązywał do tego faktu, pokazując, że „zdobywanie wiedzy bez sumienia, bez powiązania z wyższą mądrością prowadzi do duchowego i moralnego wykorzenienia człowieka”.

CZYTAJ DALEJ

Premier: w Brukseli przepychają siłą pakt o nielegalnej imigracji

2023-09-29 08:29

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Paweł Supernak

W Brukseli przepychają siłą pakt o nielegalnej imigracji; granice europejskie są otwarte i plan w postaci paktu migracyjnego ma być realizowany i ten plan będzie realizowała Platforma Obywatelska - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier wyraził przekonanie, że lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk "oblewa" test na wiarygodność w kampanii wyborczej. "Właśnie widać gołym okiem, kto chce wpuszczać nielegalnych migrantów do Polski, kto chce zgotować Polakom ten los, a kto polskiej granicy broni. Przecież to jest kpina z Polaków" - mówił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję