Sąd uwolnił Dorotę Nieznalską od zarzutu, że jej instalacja pt. „Pasja” obraziła uczucia religijne. W uzasadnieniu wyroku sąd stwierdził natomiast, że TVN, pokazując materiał o wystawie Nieznalskiej, dopuścił się manipulacji, zaś osoby, które poczuły się urażone instalacją, nie znały się na tego typu sztuce. „To media w istotny sposób przyczyniły się do zaistnienia poczucia obrazy uczuć religijnych” - mówiła sędzia Teresa Bertrand. Zdaniem sądu, widzowie otrzymali selektywny obraz instalacji, sprowadzony do krzyża i genitaliów. „TVN dokonała w tym przypadku manipulacji w celu wywołania skandalu i zwiększenia oglądalności”. Sędzia Bertrand dodała też, że sprawa Nieznalskiej powinna być dla mediów i widzów ostrzeżeniem: „Mamy tu bowiem do czynienia z wyrazistym przykładem tabloidyzacji i jej możliwych negatywnych konsekwencji” - powiedziała.
Spada sprzedaż pism o tematyce rodzinnej. Ubiegły rok nie był korzystny dla miesięczników przeznaczonych dla rodziców. Wszystkie tytuły sprzedawały się gorzej niż w 2008 r. Najmniejszy spadek odnotował „Twój Maluszek”, największy - „Mamo, to ja”.
Rzecznik praw dziecka Marek Michalak alarmuje, że nadawane przed „Wieczorynką” zapowiedzi drastycznych materiałów „Wiadomości” TVP 1 źle wpływają na dzieci. Za reakcją rzecznika stoją rodzice, którzy w listach skarżą się na praktyki, kiedy tuż przed emisją programu dla dzieci na ekranie telewizorów pojawiają się przemoc i inne bulwersujące tematy.
Portal Interia.pl popełnił fatalną gafę. W eter poszła wiadomość o śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, matki prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przedstawiciele redakcji tłumaczyli swoją pomyłkę rutynowym przygotowywaniem materiałów na wypadek śmierci osób znanych i obiecali przeprosiny oraz wyciągnięcie konsekwencji.
Pomóż w rozwoju naszego portalu