Reklama

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny

Droga Krzyżowa

"Wówczas rzekł pan winnicy: Co mam począć? Poślę mojego syna ukochanego, chyba go uszanują. Lecz rolnicy, zobaczywszy go, naradzali się między sobą mówiąc: To jest dziedzic, zabijmy go, a dziedzictwo stanie się nasze". (por Łk 20, 13-14).

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny

Karol Porwich/Niedziela

Bóg, który nie brzydzi się słabością człowieka. Bóg, który wciąż o człowieka walczy i na niego czeka. Bóg z codziennych zmagań z życiem, który wchodzi w ludzką pogardę, w bezsilność, wstyd, rozczarowanie, samotność.

Człowiek, w którym można odnaleźć siebie i... skonfrontować się z własnym sposobem patrzenia na świat. Dotrzeć do najgłębszych miejsc w sercu, które czasem chciałoby się ukryć przed światem i sobą samym. Spojrzeć na siebie przez pryzmat gapiów zmagań Jezusa z krzyżem i ich niewybrednych komentarzy.

ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ "BÓG W SWOIM SYNU"

Reklama

Więcej w książce z rozważaniami wydanej nakładem Biblioteki „Niedzieli”: „NA KRZYŻOWEJ DRODZE”

Zobacz także kolejną nowość, której współautorem jest ks. Michał Lubowicki: "PRZEZ KRZYŻ I MĘKĘ TWOJĄ"

Red.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikWielkopostny2023
<a href="https://www.niedziela.pl/wielkipost"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-wielkopostny-2023-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikWielkopostny2023" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikWielkopostny2023
<a href="https://www.niedziela.pl/wielkipost"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-wielkopostny-2023-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikWielkopostny2023" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2023-03-23 21:20

Ocena: +50 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga Krzyżowa

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny

Karol Porwich/Niedziela

"Panie, chcemy pójść świętą drogą Twojej drogi krzyżowej. Stanąć na świętej ziemi, po której szedłeś i w którą wsiąkała Twoja krew. Stoimy przecież jednocześnie cały czas na drodze, na ziemi naszego własnego życia. Panie, daj nam, idącym za Tobą, odkryć, że także ta ziemia jest ziemią świętą. Bo także na tej ziemi dziś do nas mówisz: "JESTEM. Napatrzyłem się na udrękę Mego ludu. JESTEM."

Bóg, który nie brzydzi się słabością człowieka. Bóg, który wciąż o człowieka walczy i na niego czeka. Bóg z codziennych zmagań z życiem, który wchodzi w ludzką pogardę, w bezsilność, wstyd, rozczarowanie, samotność.

CZYTAJ DALEJ

Św. Bonifacy

[ TEMATY ]

święci

Adobe.Stock

Dziś zatrzymamy się przy postaci wielkiego misjonarza z VIII wieku, który szerzył chrześcijaństwo w Europie Środkowej. Chodzi o św. Bonifacego, który przeszedł do historii jako „apostoł ludów germańskich”. Dzięki skrupulatności jego biografów mamy wiele wiadomości o jego życiu. Urodził się w rodzinie anglosaskiej w Karton, w królestwie Wessex, ok. 675 r. i na chrzcie otrzymał imię Winfryd.

Urodził się ok. 673 r. w Dewonshire, w Anglii (Wessex). Na chrzcie św. otrzymał imię Winfryd. Jako młodzieniec, czując pociąg do służby Bożej, został benedyktynem w opactwie Exeter, następnie w opactwie w Nursling. Święcenia kapłańskie otrzymał około 30 roku życia. Zaraz po święceniach opat wyznaczył mu funkcję kierownika szkoły w Nursling. Jako benedyktyn przyjął imię Bonifacy. Ewangelizował Germanię.

CZYTAJ DALEJ

Startuje rekrutacja na studia na UKSW

2023-06-05 19:17

[ TEMATY ]

UKSW

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

95 kierunków studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych czeka na kandydatów na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego. Już 7 czerwca rusza rekrutacja na studia w roku akademickim 2023/2024.

Na UKSW studiować można zarówno kierunki humanistyczno-społeczne, takie jak np. historię, archeologię, politologię, filologię polską czy socjologię, kierunki pedagogiczne, kierunki ścisłe, jak m.in. chemię, fizykę, matematykę czy informatykę, poprzez kierunki przyrodnicze m.in. biologię, inżynierię czy ochronę środowiska, po teologię oraz kierunki medyczne – kierunek lekarski i pielęgniarstwo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję