Reklama

Niedziela Legnicka

Jubileusz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Zgorzelcu

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., w parafii św. Bonifacego w Zgorzelcu, obchodziła jubileusz 30 lecia istnienia, działająca w niej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci żyjącego Boga”.

[ TEMATY ]

jubileusz

Odnowa w Duchu Świętym

Zgorzelec

ks. Piotr Nowosielski

Wszystkich przybyłych powitała obecna liderka Wspólnoty, Anna Zienkiewicz, zapraszając do modlitwy uwielbienia. Z kolei Sylwia Mikołajczyk przedstawiła historię powstania i działalność Wspólnoty, która swoimi korzeniami sięga 1991 r. i inicjatywy podjętej przez 4 ówczesne pary należące do Domowego Kościoła w ramach Ruchu Światło-Życie, aby stworzyć grupę modlitewną.

To się udało i na przestrzeni kolejnych lat, podjęto formację w ramach Odnowy w Duchu Świętym. Dziś jest to wspólnota międzyparafialna, licząca ok. 30 członków, systematycznie uczestniczących w spotkaniach modlitewnych, ale także cieszy się gronem osób sympatyków, uczestniczących w spotkaniach sporadycznie. W ramach Wspólnoty działają także apostolaty modlitewne i diakonie, które mają własne cele i zadania: Diakonia Życia, Różaniec Rodzin, Apostolat „Margaretka”, Apostolat Modlitwy Wstawienniczej, Diakonia muzyczna. Członkowie wspólnoty aktywnie włączają się w życie parafii, z których pochodzą do współorganizowania świąt i uroczystości kościelnych.

Podczas święta, był także czas na świadectwa osób, które dzieliły się z innymi czego doświadczyły w swoim życiu dzięki otwarciu się na działanie Bożej łaski i darów.

Reklama

W południe została odprawiona Msza św. której przewodniczył dziekan dekanatu Zgorzelec ks. Jan Kułyna, a wszystkich uczestników powitał proboszcz parafii ks. Maciej Wesołowski, który także wygłosił homilię.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa w domu parafialnym.

Opiekunem wspólnoty jest obecnie ks. Stanisław Zaremba, który głosi konferencje, troszczy się o budowanie dobrych relacji między członkami i czuwa nad czystością depozytu wiary Kościoła Katolickiego.

Wszyscy chętni są mile widzialni na wspólnej modlitwie w każdy poniedziałek, najpierw podczas Mszy św. o godz. 18.00 a po niej na spotkaniu w salce. Ponadto można też uczestniczyć ww Mszy św. w intencji Wspólnoty i Wieczorach Uwielbienia (w kościele, w IV poniedziałki miesiąca)

   

2022-04-24 02:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskupi zapraszają

Niedziela legnicka 23/2022, str. III

[ TEMATY ]

Boże Ciało

Zgorzelec

Goerlitz

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Jedna z polsko-niemieckich procesji Bożego Ciała w Zgorzelcu i Görlitz

Jedna z polsko-niemieckich procesji Bożego Ciała w Zgorzelcu i Görlitz

Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oraz biskup Görlitz Wolfgang Ipolt wystosowali do wiernych swoich diecezji zaproszenie.

Zachęcają w nim do wzięcia udziału w międzynarodowej, polsko-niemieckiej procesji Bożego Ciała. Odbędzie się ona 16 czerwca, w przygranicznych miastach Zgorzelec i Görlitz. Rozpocznie się o godz. 16 Eucharystią w kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta na stronę niemiecką. Procesja przechodzi tradycyjnie przez nadgraniczny most, który nosi imię św. Jana Pawła II. Na nim biskupi z obu diecezji udzielają błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Procesja zakończy się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, po stronie niemieckiej, w Görlitz.

CZYTAJ DALEJ

Nie marnować żywności

Niedziela Ogólnopolska 39/2019, str. 31

[ TEMATY ]

homilia

DVIDSHUB / Foter.com / CC BY

Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam o przemijalności życia ludzkiego i o Bożej odpłacie za nasze czyny. W perspektywie rzeczy ostatecznych, którymi są śmierć, sąd, niebo albo piekło, Pan Jezus przestrzega nas przed niebezpieczeństwem beztroskiego i pełnego dobrobytu życia. Winą bogacza z dzisiejszej ewangelicznej przypowieści nie było to, że posiadał wielki majątek, lecz to, że pławił się w luksusie, a nie pomógł cierpiącemu i głodującemu żebrakowi, który leżał u bram jego pałacu.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Obłóczyny kleryków trzeciego roku WSD połączone z obrzędem admissio

2022-09-25 08:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Musimy bardzo uważać, niech każdy człowiek, którego otrzymujemy jest darem, bo jak tego nie ma to będziecie się chować za te swoje sutanny przed ludźmi, najpierw za sutanny będziecie się chować, a potem za wysokie płoty, a potem będzie napis – uwaga zły pies. – mówił do uczestników liturgii arcybiskup łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję