Reklama

Wiadomości

Pierwsza Dama: Chcę zapewnić, że robimy wszystko, żeby ten konflikt zakończyć

Jesteśmy porażeni atakiem Rosji na niezależną i suwerenną Ukrainę, my Polacy, jesteśmy z wami, będziemy wam nieść pomoc, tak długo jak będzie to konieczne - powiedziała pierwsza dama Agata Kornhauser–Duda podczas spotkania z uchodźcami z Ukrainy.

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Agata Kornhauser‑Duda

inwazja na Ukrainę

Grzegorz Jakubowski KPRP/twitter.com/prezydentpl

Jak poinformowała w sobotę na Twitterze Kancelaria Prezydenta, pierwsza dama spotkała się w piątek z uchodźcami w Bojanowie (woj. podkarpackie) oraz Dwikozach i Obrazowie (woj. świętokrzyskie).

"Jesteśmy porażeni tym niczym nieusprawiedliwionym i nieuzasadnionym bezprawnym atakiem Rosji na niezależną i suwerenna Ukrainę" – powiedział Agata Kornhauser–Duda cytowana w komunikacie Kancelarii Prezydenta. "My Polacy, jesteśmy z Wami! Będziemy Wam nieść pomoc tak długo, jak będzie to konieczne" – podkreśliła, zwracając się do osób uciekających z zaatakowanej Ukrainy.

Podziel się cytatem

"Zdajemy sobie sprawę, że cierpicie, że się boicie, ale chcę zapewnić, że robimy naprawdę wszystko w każdym możliwym obszarze, żeby ten konflikt zakończyć" – mówiła pierwsza dama.

Zapewniła o pełnej solidarności i jedności Polaków, by nieść wszelką pomoc: organizowanych zbiórkach, transportach humanitarnych, ewakuacji dla chorych dzieci i kobiet w ciąży. "Jestem wzruszona postawą Polaków, którzy zjednoczyli się ponad podziałami, by solidarnie organizować pomoc" – przyznała.

Reklama

Agata Kornhauser–Duda zapewniała o wsparciu na każdym szczeblu: prezydenckim, rządowym, lokalnym, legislacyjnym i oddolnym.

Pierwsza dama mówiła także o stałym kontakcie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy. "To ogromnie ważne, żeby nie tracić nadziei – apelowała, zwracając się do Ukraińców. Powinniście być dumni ze wszystkich obrońców Ukrainy, my jesteśmy pod wrażeniem ich hartu ducha. Wszyscy modlimy się o pokój i czynimy wszystko, żeby zakończyć tę wojnę" – mówiła, podkreślając wagę wysiłków dyplomatycznych w budowaniu międzynarodowej koalicji na rzecz pokoju.

Jak podała Kancelaria Prezydenta, w Bojanowie schronienie znaleźli podopieczni Domu Dziecka we wsi Pionierskie, koło Mariupola. W Obrazowie i Dwikozach przebywają grupy z Fastowa. (PAP)

kos/ mrr/

2022-03-05 12:08

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mariupol: klasztor paulinów siedzibą władz okupacyjnych

Klasztor paulinów w Mariupolu, zajęty w marcu przez wojska rosyjskie, został siedzibą władz okupacyjnych. Poinformował o tym proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w tym mieście o. Paweł Tomaszewski OSPPE.

Na początku marca zakonnikowi udało się opuścić oblężone miasto wraz z grupą parafian. Obecnie przebywa w klasztorze przy parafii św. Mikołaja w Kamieńcu Podolskim.

CZYTAJ DALEJ

W jakim języku przemówił Bóg?

Odpowiedź na to pytanie zawiera się w pięknym prologu do jednego z najgłębszych pism Nowego Testamentu, zwanego Listem do Hebrajczyków: „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców naszych przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” (Hbr 1, 1-2).

Historia dialogu Boga z człowiekiem dzieli się więc na dwa etapy: Stary i Nowy Testament. Symbolem pierwszego Przymierza były kamienne tablice Dekalogu, dane Mojżeszowi na Synaju. Drugim i wiecznym Przymierzem jest wcielone Słowo Boga, objawione w Jego Synu – Jezusie Chrystusie.

CZYTAJ DALEJ

Sto pięćdziesiąt porcji!

2023-02-08 15:29

Małgorzata Pabis

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

    Po raz piąty Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zakupił i dostarczył do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio sto pięćdziesiąt porcji zupy.

    Posiłki zostały dostarczone w środę, 8 lutego. - Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak. Mamy nadzieję, że smakował on wszystkim, którzy od rana czekali w kolejce, by otrzymać coś ciepłego do zjedzenia, bo zima w Krakowie nie odpuszcza – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i dodaje, że już za kilka dni, jeśli fundusze na to pozwolą, do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, zostaną dostarczone pączki w Tłusty Czwartek. - Wierzymy, że nasi darczyńcy nie zawiodą i uda nam się zrealizować i to zamierzenie – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję