Turniej WTA w Dausze - Iga Świątek pokonała Sabalenkę w ćwierćfinale

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dausze (pula nagród 2,33 mln dolarów). W czwartek Polka pokonała najwyżej rozstawioną Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari (6.).

W Katarze ósma w światowym rankingu Świątek jest rozstawiona z numerem siódmym. Z Sabalenką mierzyła się po raz drugi i skutecznie zrewanżowała się za listopadową porażkę w fazie grupowej WTA Finals w Guadalajarze.

Polka świetnie zaczęła mecz, bo od przełamania rywalki. Jej łupem padły też dwa kolejne gemy i prowadziła 3:0. Później obie zawodniczki przegrywały przy swoim podaniu. Do dobrego serwisu pierwsza wróciła Świątek i wygrała seta 6:2.

W drugiej partii nastąpiła odwrotna sytuacja; to Białorusinka objęła prowadzenie 3:0. Od tego momentu Świątek grała jednak koncertowo. Wygrała sześć gemów z rzędu i mogła się cieszyć z awansu do półfinału.

Spotkanie trwało godzinę i 14 minut.

Świątek podobnie jak inne zawodniczki z czołówki nie musiała grać w pierwszej rundzie. W drugiej w trzech setach wygrała z Viktoriją Golubic, a następnie nie dała żadnych szans Rosjance Darii Kasatkinie.

Sakkari to dla Świątek rywalka wyjątkowo niewygodna. Polka trzykrotnie mierzyła się z nią w ubiegłym roku i nie zdołała wygrać nawet jednego seta. Greczynka w czwartek wygrała z Amerykanką Cori Gauff 6:3, 6:3.

W drugim półfinale grająca z "czwórką" Estonka Anett Kontaveit zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

PAP/Radek Pietruszka

Nie było niespodzianki w meczu dwóch Polek w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Warszawie. Najwyżej rozstawiona Iga Świątek pokonała Magdalenę Fręch 6:1, 6:2. Jej kolejną rywalką będzie Rumunka Gabriela Lee.

Świątek w świetnym stylu wróciła na kort po blisko miesięcznej przerwie. To był jej pierwszy mecz od niespodziewanej porażki 2 lipca z Francuzką Alize Cornets w trzeciej rundzie Wimbledonu.

Podziel się cytatem

Bp Oder: Zadaniem pokolenia Jana Pawła II jest kształtowanie postaw kolejnych pokoleń

2024-04-26 14:05

św. Jan Paweł II

Ks. bp Sławomir Oder

Zadaniem pokolenia Jana Pawła II jest kształtowanie postaw kolejnych pokoleń – powiedział w piątek w Radiu eM biskup Sławomir Oder z okazji przypadającej w sobotę 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.

27 kwietnia mija 10 lat od kanonizacji Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się na placu Świętego Piotra. Przewodniczył jej papież Franciszek. Biskup Sławomir Oder był postulatorem procesu kanonizacyjnego papieża Polaka.

Czy warto wziąć udział w wyborach do Europarlamentu? Odpowiada dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

2024-04-27 07:04