Najwyższy wzrost chętnych na jedno miejsce odnotowały psychologia, pielęgniarstwo i komunikacja medialno-kulturowa.
Sukcesem zakończyła się także rekrutacja na nowy kierunek studiów – Zarządzanie publiczne. O jedno miejsce ubiega się tu sześciu kandydatów.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 lipca.
– Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii, zainteresowanie studiami na UKSW jest większe niż w zeszłym roku. Coraz więcej osób odkrywa potencjał naszego uniwersytetu, który dynamicznie się rozwija, odpowiada na bieżące potrzeby rynku pracy i wzbogaca ofertę studiów – podkreśla rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.
O przyjęcie na studia na naszej uczelni ubiega się kilkudziesięciu uczestników prestiżowych konkursów i olimpiad z wielu dziedzin nauki. Na UKSW chcą studiować nie tylko mieszkańcy Mazowsza. Wielu kandydatów pochodzi z województw lubelskiego, podlaskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.
Wyniki o zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne oraz na studnia niestacjonarne z kwalifikacją zostaną ogłoszone 19 lipca.
Choć w pierwszej turze rekrutacji wzięło udział wielu kandydatów, to pozostali wciąż mają szansę studiować na UKSW. Rekrutacja dodatkowa rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa do 12 września. Obejmie ona jednak tylko te kierunki, na których zostaną wolne miejsca.
Reklama
Więcej informacji na temat rekrutacji na stronie internetowej IRK. Zachęcamy też do śledzenia strony www.uksw.edu.pl oraz naszych mediów społecznościowych.
UKSW to uczelnia publiczna w Warszawie, która na 12 wydziałach kształci studentów w różnych dziedzinach nauki. Do wyboru są kierunki humanistyczno-społeczne (np. historia, politologia, pedagogika, filologia polska), jak ścisłe (m.in. chemia, fizyka, matematyka, informatyka), przyrodnicze (m.in. biologia, inżynieria środowiska, ochrona środowiska) oraz medyczne – kierunek lekarski i pielęgniarstwo.
Na UKSW studiuje obecnie około 10 tysięcy studentów na 12 wydziałach, w tym na najmłodszym z nich - Wydziale Medycznym.
UKSW jest uczelnią państwową, ale cztery wydziały mają dodatkowo nadzór władz kościelnych. Są to Wydział Teologiczny, Wydział Filozofii Chrześcijańskiej, Wydział Prawa Kanonicznego i Wydział Studiów nad Rodziną.