Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ostatnia szansa, by otrzymać za darmo odblaski! Do piątku będą rozdawane w różnych miejscach diecezji

Dobiega końca prowadzona w różnych miejscowościach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”. Zimą szybko robi się ciemno, dlatego policjanci rozdają odblaski przechodniom, dbając w ten sposób o ich bezpieczeństwo.

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

odblaski

elementy odblaskowe

Monika Jaworska

Akcja rozdawania odblasków w Skoczowie.

 Akcja rozdawania odblasków w Skoczowie.

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!” ma na celu przypomnieć a zarazem uświadomić pieszym potrzebę korzystania z elementów odblaskowych. W ostatnim czasie można było spotkać policjantów z odblaskami np. w Strumieniu, Ochabach, Skoczowie, Wiśle, Żywcu, Bielsku-Białej, czy też na parkingu przy kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu oraz na parkingu kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustroniu-Hermanicach.

Co roku organizujemy taką akcję w naszej miejscowości. W tym roku odbywała się ona w plenerze. Policjanci rozdali szereg odblasków całym rodzinom – mówi sołtys Pogórza Mariusz Rodenko.

Akcję organizuje KPP Wydział Ruchu Drogowego w Cieszynie, Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Radio Bielsko we współpracy z lokalnymi ośrodkami i instytucjami.

Odblaski będą rozdawane jeszcze 16, 17 i 18 grudnia w godzinach wieczornych w następujących miejscowościach:

Środa, 16 grudnia:

15:45 - 16:15 Dębowiec (rejon skrzyżowania Katowicka-Szkolna-Skoczowska-Cieszyńska, okolice tężni solankowej)

16:30 - 17:00 Pierściec (ulica Landecka, rejon kościoła św. Mikołaja)

17:10 - 17:30 Kowale (okolice OSP Kowale)

Czwartek, 17 grudnia:

15:30 - 15:55 Czaniec (ulica Wojtyły, rejon OSP)

16:00 - 16:25 Kobiernice (ulica Korzonkiewicza, rejon szkoły i OSP)

16:35 - 17:00 Porąbka (ulica Krakowska, przy OSP)

17:10 - 17:30 Bujaków (ulica Bielska, okolice Sali Pod Arkadami)

Piątek, 18 grudnia:

15:40 - 15:55 Leśna (ulica Świętego Michała Archanioła, parking przy kościele)

16:00 - 16:30 Lipowa (centrum, okolice pomnika śliwki)

16:40 - 17:05 Słotwina (rejon zespołu szkolno-przedszkolnego)

17:20 - 17:45 Pietrzykowice (ulica Jana Pawła II, Plac Ks. Tomasza Wróbla)

18:00 - 18:30 Żywiec (ulica Żeromskiego, rejon C.H. Targówek)

Reklama

Co roku również Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Saltus oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej organizowała podobną akcję związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze: „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” Wówczas funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzali wybrane parafie naszej diecezji podczas Mszy św. roratnych i opowiadali o bezpieczeństwie pieszych na drodze oraz rozdawali uczestnikom nabożeństwa odblaskowe opaski. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych w kościołach akcja nie może być przeprowadzona.

O wydarzeniu piszemy również w Niedzieli na Podbeskidziu nr 50 na 13 grudnia 2020 roku.

2020-12-15 15:04

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ruszyła czwarta edycja kampanii "Świeć przykładem – bądź widoczny"

Do bezpiecznej jazdy i noszenia przez pieszych na drogach elementów odblaskowych zachęcają w ramach akcji "Świeć przykładem – bądź widoczny" policja, Sekretariat KEP i Polska Rada Ekumeniczna.

W siedzibie Konferencji Episkopatu Polski przedstawiciele Komendy Głównej Policji i Kościoła zachęcali w czwartek do włączenia się w czwartą edycję akcji, której celem jest przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drogach po zmierzchu o konieczności używania elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.

CZYTAJ DALEJ

Premier: 8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi

2023-02-08 14:56

[ TEMATY ]

premier

Krystian Maj/KPRM

8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to nieludzki wyrok białoruskiego reżimu i kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

"8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta. Nieludzki wyrok białoruskiego reżimu. To kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę" - napisał szef rządu na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Zgromadzenie synodalne w Pradze: apel o przejrzystość języka i terminologii synodalnej

2023-02-08 17:38

Grzegorz Gałązka

Apele o przejrzystość języka i terminologii synodalnej wybrzmiały na zakończenie pracy w grupach roboczych europejskiego zgromadzenia synodalnego, jakie w dniach 5-12 lutego odbywa się w Pradze. Wielokrotnie wskazywano, że synodalność powinna być wdrożona w procesach decyzyjnych na wszystkich szczeblach życia Kościoła.

Dzisiejsze rozmowy dotyczyły trzeciego pytania zadanego w watykańskim dokumencie na etap kontynentalny, a dotyczącego tematów, jakimi powinni się zająć zgromadzenie Synodu Biskupów w październiku br. w Watykanie. Wysłuchano także relacji z prac grup roboczych z udziałem 390 delegatów, którzy brali udział w zgromadzeniu online.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję