Reklama

Kościół

Jasna Góra: uroczyste złożenie Wielkiej Księgi Łask otrzymanych za przyczyną św. Jana Pawła II

Jako Tygodnik Katolicki „Niedziela” chcemy bardzo podziękować za każdy wpis naszych Czytelników w Wielkiej Księdze Łask uproszonych za przyczyną św. Jana Pawła II.

W 100. rocznicę jego urodzin redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” poczuła szczególne zobowiązanie do podjęcia działań, aby zwłaszcza nowe pokolenie pamiętało o wielkim Polaku orędującym u Bożego tronu w naszych troskach i potrzebach. Wiemy, że już za życia Jana Pawła II miały miejsce niespodziewane uzdrowienia i łaski.

Z okazji tego jubileuszu na specjalnym serwisie internetowym: www.100jp2.niedziela.pl stworzyliśmy możliwość wpisywania się do Wielkiej Księgi Łask. W ten sposób każdy czytelnik mógł okazać wdzięczność Janowi Pawłowi II, powierzyć mu ból, który nosi w sercu, wyrazić wewnętrzną potrzebę podziękowania za łaski otrzymane za jego wstawiennictwem lub prosić o wsparcie. We wpisach znalazły swoje miejsce radości życia w świetle wiary, ale również problemy przeżywane w naszych rodzinach, choroby i cierpienia, z którymi musimy się borykać każdego dnia. Nie zabrakło próśb o Boże łaski za przyczyną św. Jana Pawła II.

Księgę tę złożyliśmy podczas uroczystej Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze 3 października 2020 r. o godz. 7.30, na kilka dni przed 42. rocznicą wyboru papieża Polaka na Stolicę Piotrową.

Archiwum

Wielka Księga Łask

Wielka Księga Łask

Reklama

Eucharystia została odprawiona we wszystkich intencjach zapisanych w Wielkiej Księdze Łask, a następnie przekazana Ojcom Paulinom – stróżom Jasnej Góry - jako wotum Polaków.

Księga, która powstała z Waszych wpisów zostanie opublikowana też w specjalnym serwisie internetowym: www.100jp2.niedziela.pl . Zapraszamy do obejrzenia.

2020-10-01 10:04

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: szczególne miejsce modlitwy w intencji powołań

[ TEMATY ]

Jasna Góra

powołanie

Bożena Sztajner/Niedziela

Jasna Góra jest szczególnym miejscem niemal dla wszystkich wybranych na wyłączną służbę Bogu. To tu kształtuje się niejedno powołanie. Jak je rozpoznać, uczą się w jasnogórskiej „Szkole Maryi” zwłaszcza maturzyści. Dziś, w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczął się 55. Tydzień Modlitw o Powołania.

O odnowę zapału w ewangelizacji i o nowych powołanych do głoszenia Chrystusa modlił się dziś na Jasnej Górze abp José Octavio Ruiz Arenas. "Podziwiam Polaków za ich odwagę mówienia o Prawdzie w czasach komunizmu" – powiedział Sekretarz Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Abp Arenas mówił o potrzebie kontynuowania i odnowienia wiary Polaków. "W kolejnych latach, po przełomie, wchodzi obojętność religijna, traci się tę odwagę, traci się tę zdolność Kościoła, który prawie że w tych latach komunizmu żył męczeństwem i męczennikami" - wskazywał abp Ruiz Arenas.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Lectio divina na Ostrowie Tumskim

2022-11-30 16:48

Archiwum organizatorów

Podczas jednego ze spotkań w Sulistrowiczkach

Podczas jednego ze spotkań w Sulistrowiczkach

Jedną z metod czytania i rozważania Pisma Świętego jest wywodząca się z tradycji monastycznej lectio divina. To czas wyciszenia, skupienia i doświadczenia bliskości Boga. To również styl życia.

Wiele szkół i grup propaguje tę formę modlitwy, prowadząc do nawiązania bliskiej relacji z Panem Bogiem. Choć nazwa lectio divina brzmi obco, to sama metoda nie jest czymś trudnym, ponieważ ma swoje ściśle określone etapy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję