Piotr Lorenc: - Kto jest organizatorem konkursu i po raz który jest rozgrywany?
Anna Drzewiecka: - To już 5. edycja konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”. Od samego początku przygotowuje go Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie i parafia Świętej Trójcy, a pomaga nam w tych pracach Muzeum Zagłębia w Będzinie.
- Jaki jest cel konkursu?
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Inspiracją do prac plastycznych uczniów mogą stać się słynne krakowskie, ludowe i kukiełkowe szopki. Liczymy, że wykonanie tej pracy sprawi dzieciom wiele radości, pobudzi wyobraźnię i przyczyni się do rozwoju artystycznego.
- Kto może w konkursie uczestniczyć?
Reklama
- Konkurs jest dla uczniów szkół podstawowych, w kategorii wiekowej klas I-III i IV-VI. Można startować indywidualnie lub w 2-osobowych zespołach. Forma i technika są dowolne. Można wykorzystać drewno, tekturę, odlewy gipsowe, wszelkie masy ceramiczne. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Podstawa szopki nie powinna przekraczać 50 cm x 60 cm. Promowane będą prace wykonane samodzielnie przez uczniów. Każda praca konkursowa powinna być opatrzona przymocowaną do podstawy metryczką, czytelnie wypełnioną, zawierającą te same dane, jak na karcie zgłoszenia uczestnika konkursu.
- Do kiedy można zgłaszać prace?
- Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć w dn. od 22 do 24 listopada do Domu Jana Pawła II przy parafii Świętej Trójcy w Będzinie, ul. Góra Zamkowa nr 9, w godz. 14.00-16.00. Wszelkie informacje odnośnie konkursu można uzyskać w Szkole Podstawowej nr 10, ul. Sportowa 2, 42-500 Będzin, tel./fax 32-267-45-82, 32-290-06-49 w godz. 8.00-15.00, na stronie internetowej szkoły:
- Kiedy nastąpi rozstrzygniecie konkursu?
- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 10 grudnia br. w Domu Parafialnym przy parafii Świętej Trójcy w Będzinie. Zapewniamy atrakcyjne nagrody dla autorów najlepszych prac. Specjalna nagroda przewidziana jest za wykorzystanie elementów ludowych z Zagłębia Dąbrowskiego, Śląska i Małopolski. Zwracamy się też do ludzi dobrej woli o wsparcie idei konkursu.
- Gdzie będzie można zobaczyć nagrodzone prace?
- Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Ale zanim to nastąpi, najlepsze prace będą wystawione w kościele Świętej Trójcy oraz podczas Wigilii dla mieszkańców Będzina