Reklama

Kościół

„Panama w Polsce” – przegląd planowanych wydarzeń

Nie udało Ci się pojechać do Panamy? Nie szkodzi, w spotkaniach w łączności z papieżem Franciszkiem i młodymi zgromadzonymi we wspólnocie Światowych Dni Młodzieży 2019 można uczestniczyć w wielu miastach w Polsce. 34. Światowe Dni Młodzieży potrwają do 27 stycznia w stolicy Panamy.

[ TEMATY ]

ŚDM

ŚDM w Panamie

Łukasz Muzyka | Archidiecezja Krakowska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bielsko – Biała (26-27 stycznia)

Konferencja „Buty na nogach i pusta kanapa”, integracja „Smaki Ameryki”, Msza św. i wspólna modlitwa – to niektóre z punktów bogatego programu spotkania w Cygańskim Lesie w Bielsku Białej, gdzie zapraszają salwatorianie z parafii NMP Królowej Świata wraz z młodzieżą duszpasterstwa salwatoriańskiego "Bagno". Wydarzenie rozpocznie się 26 stycznia w samo południe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tego samego dnia wieczorem w bielskiej LUCE Arenie rozpocznie się 24 godzinne czuwanie dla młodych, którzy skończyli już 18 lat. W ramach wspólnego świętowania: koncert ewangelizacyjny, modlitwa, telemost z Panamą (czuwanie młodych z papieżem oraz Msza św. posłania), konferencje, rolkoteka i zumba.

Bydgoszcz (25-27 stycznia)

„Piaski Panamy” – to hasło wydarzenia, które odbywać się będzie od 25 do 27 stycznia w diecezjalnej strefie ŚDM w Bydgoszczy przy Sanktuarium Zawierzenia. Organizatorem jest Młodzież Szensztacka. Przewidziana jest transmisja z Ameryki Środkowej oraz m.in. koncert uwielbienia, noc konfesjonałów, nocna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na wspólną integrację.

Ciężkowice, diecezja tarnowska (25 stycznia)

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje 25 stycznia „Panamę w Ciężkowicach” w diecezji tarnowskiej. Spotkanie w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego rozpocznie się o godz. 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą św. Następnie przewidziane jest połączenie z Panamą i rozmowa z tarnowskimi pielgrzymami, który udali się na ŚDM a na zakończenie Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu młodzieży z KSM Ciężkowice.

Częstochowa (24-27 stycznia)

Już 21 stycznia w archidiecezji częstochowskiej ruszyła „Panama z klasą”. To cykl spotkań poświęconych ŚDM w Panamie, odbywających się w szkołach w ramach katechezy. Spotkania prowadzi bp Andrzej Przybylski.

Oprócz tego młodzi będą mogli spotykać się w Częstochowie, w kościele akademickim pw. św. Ireneusza, w ramach lokalnych obchodów ŚDM. Zainauguruje je Eucharystia pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo, w czwartek, 24 stycznia o godz. 19. Następnie przewidziane jest wspólne kolędowanie z Rodziną Pospieszalskich. W piątek odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w formie pantomimy, a w sobotę młodzi będą mieli możliwość wysłuchania świadectw oraz słów papieża Franciszka z Panamy. Spotkanie zakończy Apel Jasnogórski oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Reklama

Ełk (24–27 stycznia)

„Nasza Panama” – to hasło 4 dniowych rekolekcji organizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Ełckiej. Przewidziana jest modlitwa, dzielenie, świadectwa oraz spotkanie z biskupem ełckim. Młodzi przez dwa razy nocować będą u ełckich rodzin a raz wspólnie w szkole.

Oprócz tego spotkania młodzieży w łączności z ŚDM odbywać się będą 26 stycznia m.in. w Augustowie, Węgorzewie i Mikołajkach.

Garbów, diecezja lubelska (27 stycznia)

- Stwórzmy trójwymiarowy most miedzy Garbowem i Panamą: łączy nas wiara, łączy nas młodość, łączy nas świadomość odpowiedzialności za świat – zapraszają organizatorzy panamskiego spotkania dla młodzieży archidiecezji lubelskiej. Odbędzie się ono 27 stycznia w Domu Sióstr Salezjanek w Garbowie. W programie Liturgia Godzin, telemost z Panamą oraz Msza św. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz odbycia indywidualnej rozmowy z księdzem lub siostrą zakonną.

Gdynia (26 stycznia)

Koncerty, świadectwa i uwielbienie tańcem znajdą się w programie wydarzenia „Gdynia PANAma” organizowanego we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej oraz gdyńskich franciszkanów. Spotkanie w łączności z ŚDM w Panamie zakończy wieczorna Eucharystia i adoracja najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Radości Paschalnej.

Reklama

Gliwice (26 stycznia)

„Śląski Bal Panamski” - kontynuacja już wcześniej organizowanych i cieszących się popularnością Studniówek ŚDM - to propozycja dla młodzieży diecezji gliwickiej. 26 stycznia po Mszy św. o godz. 18 w kościele św. Michała Archanioła w Gliwicach uczestnicy przejdą w radosnym, barwnym korowodzie panamskim do Areny Gliwice. „Zróbmy hałas w imieniu Jezusa na ulicach Gliwic!” – zachęcają organizatorzy: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Gliwickiej, Fundacja „Silesia Pro Europa” oraz Miasto Gliwice. W Arenie rozpocznie się Śląski Bal Panamski prowadzony przez znanego wodzireja, Pawła Jagodzińskiego. Impreza, jak zapowiadają organizatorzy, „potrwa do białego rana”.

Ignaców, diecezja warszawsko – praska (25-27 stycznia)

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Łasiszem „Panama – kraj kontrastów” , dwa wieczory integracyjne z muzyka i tańcem, koncert jazzowy, spotkanie z Szymonem Hołownią oraz konferencje, Eucharystia i modlitwa w łączności z ŚDM w Panamie odbędą się podczas „Panamy 2019 w Ignacowie”. Spotkanie organizowane jest przez parafię św. Antoniego z Padwy w Ignacowie w diecezji warszawsko – praskiej.

Jastrzębie Zdrój, archidiecezja katowicka (26-27 stycznia)

Hala Widowiskowo – Sportowa w Jastrzębiu – Zdroju gościć będzie 26 i 27 stycznia uczestników „Panamy na Śląsku” – młodych z archidiecezji katowickiej. Całonocne spotkanie rozpocznie się o godz. 20 Mszą św., której przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. Przewidziany jest też koncert zespołu niemaGotu, rapowana konferencja ks. Jakuba Bartczaka oraz uwielbienie prowadzone przez zespół ON1, który tworzą wokaliści i zespoły: Mateo, Owca, Gabi Gąsior, Tu Band.

Kalisz (25-27 stycznia)

Stowarzyszenie „Tratwa” na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży organizuje „Panamę w Kaliszu”, która odbędzie się w dniach 25–27 stycznia na terenie Wyższego Seminarium Duchownego i Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu. W programie znajdą się nie tylko transmisje z Panamy, ale również wspólna modlitwa, katechezy oraz spotkania z inspirującymi ludźmi.

Reklama

Kielce (26 stycznia)

"Panama w Kielcach" odbędzie się 26 stycznia, dzień przed zakończeniem Światowych Dni Młodzieży, na terenie Targów Kielce S.A. Spotkanie zapowiada się atrakcyjnie. W dużej hali będzie koncert z uwielbieniem, który poprowadzi zespół „TO ON”. Na scenie pojawią się raperzy z Krakowa „Muode Koty” i Michał Rassak. Świadectwem podzieli się Patrycja Hurlak. W innej hali będą odbywały się tematyczne spotkania panelowe z księżmi i grupą ewangelizacyjną z Łodzi. Będzie także specjalnie wydzielona przestrzeń do spowiedzi, pojawią się stoiska wspólnot.

Przesłaniem wydarzenia są słowa Jezusa „Idźcie i głoście”. Spotkanie w Targach Kielce nie będzie wydarzeniem jednorazowym. Celem jest zachęcenie młodzieży do podjęcia drogi ewangelizacyjnej, która rozpocznie się adresowaną do nich propozycją udziału w Kursach Liderów. W hali Targów Kielce całe wydarzenie poprowadzi Łódzka Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Kraków (26-27 stycznia)

„24h z Panamą” to wydarzenie, które odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Spotkanie rozpocznie w sobotę 26 stycznia o godz. 20.00. Zaplanowane są konferencje, animacje, spotkanie z zaproszonym gościem, Wieczór Uwielbienia poprowadzony przez Zespół Uwielbienia oraz transmisja z Panamy.

Niedziela rozpocznie się nietypową pobudką – energetyzującą zumbą, po której odbędzie się wspólny posiłek oraz spotkania warsztatowe w grupach. Centralnym punktem spotkania będzie popołudniowa Eucharystia. Spotkanie zakończy ponowna transmisja z Panamy oraz wieczór taneczny z wodzirejami. Wśród zaproszonych gości będą m.in. Monika i Marcin Gomułkowie oraz przyjaciele Helenki Kmieć z Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Reklama

Licheń, diecezja włocławska (26 stycznia)

Od 24 do 27 stycznia odbywać się będą specjalne rekolekcje „Panama w Licheniu”, na które zaprasza Ruch Rodzin Nazaretańskich. W programie m.in. Msza św., adoracja, konferencje, koncert TAU oraz warsztaty muzyczne, bibliodramy i warsztaty modlitewne.

W sobotę 26 stycznia w Bazylice licheńskiej odbędzie się też otwarte spotkanie „Panama w Licheniu” – z zawiązaniem wspólnoty, Mszą św. i adoracją Najświętszego Sakramentu.

Łódź (25, 26 stycznia, 2 lutego)

Panama dla młodych z Łodzi i okolic odbędzie się w dwóch częściach. Pierwsza zaplanowana jest w parafii św. Ap. Piotra i Pawła. 25 stycznia wieczorem odbędzie się tam Msza św., droga krzyżowa i adoracja z możliwością spowiedzi. Następnego dnia przewidziane są spotkania w grupach i konferencja oraz szereg spotkań integracyjnych, m.in. gry i zabawy, warsztaty tematyczne, film oraz wspólne wyjście na kręgle, trampoliny, bilard czy laser game.

2 lutego odbędzie się druga część z udziałem młodych, którzy po powrocie z Panamy podzielą się swoimi świadectwami. Następnie zaplanowana jest wspólna zabawa – ,,Panama Disco”.

Radom (25 stycznia)

„Panama w Katoliku” to hasło spotkania organizowanego 25 stycznia przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące św. Filipa Neri w Radomiu. W programie wspólna zabawa, taniec i śpiew, a także adoracja, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w łączności z Panamą oraz Msza Posłania. Spotkanie potrwa do północy.

Rawa Mazowiecka, diecezja łowicka (26 stycznia)

Młodzież z diecezji łowickiej zaproszona jest na spotkanie w łączności z ŚDM w Panamie do Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Zaplanowane jest spotkanie z gościem muzycznym Regau/RapBrothers, konferencja ks. Kamila Goca oraz spektakl przygotowany przez młodzież. Druga część spotkania odbędzie się w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie audiowizualne przesłanie do młodych skieruje bp Andrzej Dziuba. Następnie Mszy św. przewodniczyć będzie bp Wojciech Osial. Po Eucharystii przewidziany jest koncert zespołu Full Power Spirit oraz występ Olgi Szomańskiej. Spotkanie organizuje ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej.

Reklama

Rzepedź, archidiecezja przemyska (1-3 lutego)

„Replay. Panama” – rekolekcje dla młodzieży w duchu ŚDM odbędą się w weekend od 1 do 3 lutego w ośrodku rekolekcyjnym w Rzepedzi w archidiecezji przemyskiej. Zaproszeni są młodzi od 7 klasy SP do 25 roku życia. Podczas katechez i spotkań w grupach będą analizować słowa wypowiedziane do młodych w Panamie przez papieża Franciszka. W planie spotkania również wspólna Eucharystia, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, czuwanie, śpiew, taniec i zabawa.

Warszawa (27 stycznia)

- Jak usłyszeć Boga? Jak odpowiedzieć na Jego wezwanie? Jakie jest moje miejsce? – na te pytania będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy „Panamy w Warszawie”, spotkania organizowanego 27 stycznia przez Wspólnotę Emmanuel. Odbędzie się ono w Świątyni Opatrzności Bożej.

Wydarzenie poprowadzi raper Michał „PAX” Bukowski, a konferencję nawiązującą do hasła Światowych Dni Młodzieży – „Oto ja służebnica Pańska” wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Młodzi nauczą się hymnu ŚDM 2019 a przedstawiciele ambasady Panamy w Polsce opowiedzą o tamtejszej kulturze, życiu codziennym oraz Kościele w Panamie.

Podczas uroczystej Eucharystii uczestnicy wysłuchają homilii, którą tego dnia skieruje do młodych papież Franciszek. Spotkanie zakończy się radosnym uwielbieniem.

Wyszków, diec. łomżyńska (27 stycznia)

Młodzi z diecezji łomżyskiej przeżywać mogą spotkanie w łączności z ŚDM w Panamie w niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie. Zgromadzonym towarzyszyć będą kopie znaków ŚDM: Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, te same, które pielgrzymowały po diecezji łomżyńskiej w ramach duchowego przygotowania do ŚDM w Krakowie. W programie wspólna modlitwa, konferencja ks. Jerzego Molewskiego, oraz Msza św. inaugurująca powstanie Ruchu Czystych Serc w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie.

2019-01-24 12:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: papież spotka się z koordynatorami ŚDM z całego świata

[ TEMATY ]

Rzym

ŚDM

Mazur/episkopat.pl

W sobotę 8 kwietnia wieczorem uczestnicy trwającego obecnie w Rzymie światowego spotkania koordynatorów Światowych Dni Młodzieży wezmą udział w czuwaniu modlitewnym w bazylice Santa Maria Maggiore. Przybędzie na nie także papież Franciszek.

Spotkanie sobotnie zakończy czterodniowe obrady, w których uczestniczą krajowi koordynatorzy ŚDM z całego świata i przedstawiciele międzynarodowych ruchów i wspólnot. Odbędzie się ono w wigilię 32. Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego w diecezjach i parafiach na całym świecie pod hasłem “Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49). Miejscem modlitwy będzie bazylika, w której znajduje się oryginalny wizerunek Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani), który od 2003 r. na osobistą prośbę Jana Pawła II towarzyszy młodzieży jako jeden z dwóch symboli ŚDM.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Historia Anny jest dowodem na to, że Bóg może człowieka wyciągnąć z każdej trudnej życiowej sytuacji i dać mu spełnione, szczęśliwe życie. Trzeba tylko się nawrócić.

Od dzieciństwa była prowadzona przez mamę za rękę do kościoła. Gdy dorosła, nie miała już takiej potrzeby. – Mawiałam do męża: „Weź dzieci do kościoła, ja ugotuję obiad i odpocznę”, i on to robił. Czasem chodziłam do kościoła, ale kompletnie nie rozumiałam, co się na Mszy św. dzieje. Niekiedy słyszałam, że Pan Bóg komuś pomógł, ale myślałam: No, może komuś świętemu, wyjątkowemu pomógł, ale na pewno nie robi tego dla tzw. przeciętnych ludzi, takich jak ja.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: zaproszenie na uroczystość Królowej Polski

2024-04-29 12:48

[ TEMATY ]

Jasna Góra

uroczystość NMP Królowej Polski

Karol Porwich/Niedziela

Na Maryję jako tę, która jest doskonale wolną, bo doskonale kochającą, wolną od grzechu wskazuje o. Samuel Pacholski. Przeor Jasnej Góry zaprasza na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 3 maja. Podkreśla, że Jasna Góra jest miejscem, które rodzi nas do wiary, daje nadzieję, uczy miłości, a o tym świadczą ścieżki wydeptane przez miliony pielgrzymów. Zachęca, by pozwolić się wprowadzać Maryi w przestrzeń, w której uczymy się ufać Bogu i „wierzymy, że w oparciu o tę ufność nie ma dla nas śmiertelnych zagrożeń, śmiertelnych zagrożeń dla naszej wolności”.

- Żyjemy w czasach, kiedy nasza wspólnota narodowa jest bardzo podzielona. Myślę, że główny kryzys to kryzys wiary, który dotyka tych, którzy nominalnie są chrześcijanami, są katolikami. To ten kryzys generuje wszystkie inne wątpliwości. Trudno, by ci, którzy nie przeżywają wiary Kościoła, nie widząc naszego świadectwa, byli przekonani do naszych, modne słowo, „projektów”. To jest ciągle wołanie o rozwój wiary, o odrodzenie moralne osobiste i społeczne, bo bez tego nie będziemy wiarygodni i przekonujący - zauważa przeor. Jak wyjaśnia, jedną z głównych intencji zanoszonych do Maryi Królowej Polski będzie modlitwa o pokój, o dobre decyzje dla światowych przywódców i „byśmy zawsze potrafili budować relacje, w których jesteśmy gotowi na dialog, także z tymi, których nie rozumiemy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję