Reklama

Wiadomości

Kongres 60 milionów – Globalny Zjazd Polonii już w sierpniu!

W dniach 30-31 sierpnia, w G2A Arena – Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędzie się kolejna edycja Kongresu 60mln czyli Globalny Zjazd Polonii.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ideą leżącą u podstaw Kongresu jest integracja środowisk polskich i polonijnych oraz zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w Polsce oraz za granicą. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 r. setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na świecie i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

Pierwsze dwie edycje kongresu miały miejsce w dniach 9-10 lutego 2018 r. w Miami na Florydzie oraz 21 Lipca 2018 roku w Buffalo w stanie Nowy Jork. Obydwa wydarzenia okazały się sukcesem, gromadząc blisko 400 gości z 11 krajów. Wśród uczestników Kongresu znaleźli się m.in. Nowojorski Senator Tim Kennedy, Republikański Kongresmen Brian Higgins, Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Pełnomocnik Rządu ds. dialogu międzynarodowego Senator Anna Maria Anders, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Tadeusz Kościński, znana amerykańska dziennikarka Rita Cosby, Konsul generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski,, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, Członek Parlamentu Zjednoczonego Królestwa Daniel Kawczyński były pracownik Departamentu Stanu USA Thaddeus Kontek oraz siedemdziesięciu innych mówców z dziedziny biznesu, polityki oraz życia społecznego środowisk Polonijnych. W ramach Kongresów odbyło się kilkanaście paneli dyskusyjnych. Dotyczyły one między innymi roli miast i regionów w budowaniu pomostów polsko-polonijnej współpracy gospodarczej, roli promowania rodzimej kultury, sztuki i sportu, budowy politycznej siły Polonii w Stanach Zjednoczonych i na świecie, ekspansji polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, potencjału usług turystycznych i medycznych w Polsce oraz polskiego funduszu inwestycyjnego na Wall Street i opcji inwestycyjnych w Polsce.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Przed nami kolejna odsłona wydarzenia, która odbędzie się w G2A Arena w Jasionce, koło Rzeszowa. „To szczególna edycja Kongresu 60 Milionów, ponieważ tym razem gromadzimy środowiska polonijne w Polsce. Tym bardziej cieszę się, że kongres odbędzie się w G2A Arena – biznesowym sercu regionu, ponieważ dzięki temu mamy okazję zaprezentować Podkarpacie, a przede wszystkim jest możliwość pokazania jak Polska, a konkretnie nasz region zmienił się na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat” – mówi Kamil Szymański, Prezes Zarządu CWK Operator, spółki zarządzającej G2A Arena.

Tymczasem już na tym etapie widoczne są efekty realizowanej inicjatywy, jaką jest Kongres 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii. " Oficjalne wsparcie od dwóch amerykańskich kongresmanów oraz senatora Kennediego ze stanu Nowy Jork dla polskich inicjatyw w tym dla zniesienia wiz dla Polski, nawiązanie partnerskich relacji pomiędzy regionami Podkarpacia i Nevady, rewitalizacja współpracy miast sióstr Buffalo i Rzeszowa, przylot do Polski kilku delegacji amerykańskich w celu rozpoczęcia inwestycji w naszym kraju i rozpoczęcie działań w kierunku ekspansji na rynek amerykański przez trzy polskie firmy to tylko niektóre z efektów pracy kongresu 60 Milionów w ostatnich miesiącach. Cieszymy się że platforma, którą stworzyliśmy już staje się skutecznym narzędziem do integracji i współpracy pomiędzy Polską a światową Polonią " – podkreśla Gregory Fryc, Członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów. Program najbliższej edycji wydarzenia został tak zaprojektowany, aby podczas dwóch dni w sposób interdyscyplinarny porozmawiać o Polonii, a wzajemne doświadczenia i osiągnięcia były inspiracją dla wszystkich zgromadzonych.

Zakres tematyczny najbliższej odsłony Kongresu 60 Milionów obejmie takie zagadnienia jak: • etyka w relacjach biznesowych, • Polska na tle krajów starej Europy, • budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, • międzynarodowe doświadczenie młodych Polaków, rozwijająca się nowoczesna Polska - co mogą sobie zaoferować?, • marketing i promocja regionu, • sport, jako katalizator najlepszych cech narodowych, • Polska innowacja jako produkt eksportowy - działania rządu wspierające Polaków (fundusze dla przedsiębiorców), • nowe Trójmorze i program Polska 3.0 współpraca transgraniczna, transfer wiedzy i innowacji • bezpieczeństwo Polski i Polaków,

Reklama

• MARKA POLSKA - współpraca międzynarodowa polskich przedsiębiorców - budowanie dobrych praktyk, • rola Kościoła w budowaniu wspólnoty wśród Polonii na wszystkich kontynentach, • współpraca regionów, rola placówek dyplomatycznych i organizacji w budowaniu partnerstwa miast i regionów • jak zjednoczyć 60mln - inicjatywy łączące Polaków - media i organizacje polonijne. Agenda najbliższego Kongresu 60 Milionów to nie tylko 15 paneli dyskusyjnych, w których głos zabierze ponad 70 przedstawicieli świata kultury, biznesu i polityki. W programie znajduje się również 7 wystąpień w formule power chat, liczne wydarzenia towarzyszące jak również oficjalna Gala i Polonijny Turniej w Golfa. Na szczególną uwagę zasługuje, zaplanowany na 29. sierpnia, pokaz wybranych fragmentów międzynarodowej produkcji „DYWIZJON 303”, oraz making off filmu, który swą premierę będzie miał na stulecie lotnictwa polskiego i stulecie brytyjskiego Royal Air Force. Wyjątkowe spotkanie z Gośćmi Specjalnymi poprowadzi Ambasador filmu Angelika Jarosławska.

Kolejnym niecodziennym elementem programu aktualnej odsłony Kongresu 60 Milionów będzie panel: „Zrodzeni do Szabli. Polska szabla i polski bagnet oraz stojące za nimi wartości – historia, tradycja, kultura i honor”. W panelu weźmie udział Paweł Deląg – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny , reżyser i producent. W ramach panelu odbędzie się wystawa oryginalnej polskiej szabli i bagnetu z kolekcji Janusza Jarosławskiego, eksperta broni białej. Dodatkową atrakcją będzie krótka walka szablą i bagnetem w wykonaniu Janusza Sieniawskiego i jego synów (są oni jedynymi osobami posiadającymi wiedzę i władającymi dawną bronią wedle niezwykłej polskiej tradycji).

Reklama

„Cieszy mnie bardzo, że z każdym tygodniem przybywają kolejni uczestnicy i partnerzy Kongresu, którzy chcą, aby 60 milionów Polaków z całego świata wspierało się i współpracowało. Przy obecnym rozwoju technologii, odległości i miejsce zamieszkania za granicą nie są przeszkodą w sprawnej komunikacji i wspólnym poszukiwaniu możliwości współdziałania” – dodaje Zbigniew Klonowski, Członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów.

Szczegóły na:

Bilety na wydarzenie do nabycia na

2018-08-20 09:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stop ateizacji - nie dla wszystkich?

Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji oraz częstochowski oddział Akcji Katolickiej zorganizowali Ogólnopolski Kongres Katolików: „Stop ateizacji”. Do organizacji Kongresu przyczynił się także krakowski zespół „Białego Kruka” i redakcja „Sieci”. Idea narodziła się w zespole parlamentarnym, który pracuje pod kierunkiem posła Andrzeja Jaworskiego. Redakcja „Niedzieli” dołączyła do inicjatywy, ponieważ podobnie jak bardzo wielu ludzi w Polsce, zauważamy, że zaistniał w naszym kraju jakiś ogromny groźny napór nie tylko bezbożnictwa, ale także ateizacji. Przejawia się to na każdym kroku naszego życia publicznego, jesteśmy świadkami szeroko zakrojonych działań ośmieszających Kościół, sakramenty święte, wiarę; widzimy to zarówno w przekazie tzw. informacyjnym, jak i w wielu wypowiedziach osób publicznych, również na terenie tzw. kultury (teatr, kabarety, instalacje plastyczne), gdzie nie stroni się nawet od scen bluźnierczych. Obserwujemy też wyroki sądowe, które najczęściej uniewinniają tych, którzy uwłaczają Imieniu Bożemu. Owszem, istnieją tu przepisy prawne, ale daje się fory raczej okolicznościom sprzyjającym bluźniercom. Żyjemy w kraju, gdzie większość stanowią katolicy, ludzie ochrzczeni, a jednocześnie czujemy się jakby onieśmieleni ze swoją wiarą, dyskredytowani. Niemal nieustannie atakowani w mediach są hierarchowie, duchowieństwo i świeccy. Mało tego, niektóre z tygodników antykatolickość, antykościelność uczyniły wręcz swoim sztandarem i - ku ogromnemu zaskoczeniu - ich poczytność nie zmalała!

CZYTAJ DALEJ

Komisja nadzwyczajna debatowała nad projektem ustawy o dekryminalizacji aborcji

2024-06-26 07:29

[ TEMATY ]

aborcja

PAP/Tomasz Gzell

Warszawa, 25.06.2024. Posiedzenie sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży

Warszawa, 25.06.2024. Posiedzenie sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży

Debata nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego dotyczącej dekryminalizacji aborcji odbyła się we wtorek na posiedzeniu Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.

Praca nad poprawkami w projekcie ustawy, wraz z autopoprawkami złożonymi przez Lewicę, które obejmują częściową depenalizację i dekryminalizację czynów związanych z aborcją, trwała ponad półtorej godziny.

CZYTAJ DALEJ

Mark Rutte został wybrany nowym sekretarzem generalnym NATO

2024-06-26 11:02

[ TEMATY ]

NATO

PAP/EPA/IRIS VAN DEN BROEK

Mark Rutte (z prawej)

Mark Rutte (z prawej)

Rada Północnoatlantycka podjęła w środę decyzję o wyborze premiera Holandii Marka Ruttego na stanowisko kolejnego sekretarza generalnego NATO. Rutte zastąpi Norwega Jensa Stoltenberga.

Szef rządu Holandii obejmie funkcję sekretarza generalnego od 1 października br., gdy wygaśnie kadencja Stoltenberga, stojącego na czele Sojuszu od 2014 roku. (PAP)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję