Zgromadziło się ok. 100 pań, z różnych miejsc diecezji. Uczestniczyły też s. Magdalena i s. Ewa ze Zgromadzenia Sióstr Magdalenek. Gospodarz miejsca, ks. Marek Skiba, powitał zebranych i opowiedział krótką historię Domu Chleba.
Misja kobiet
Konferencje wygłosiła dr Iwona Zielonka, biblista, diecezjalny doradca życia rodzinnego i specjalista public relations, terapeuta chrześcijański, kierownik duchowy, wykładowca akademicki, założyciel i dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej. Prowadzi także formację kobiet „Świętość w zwyczajności”, jest przewodniczącą Komisji Teologicznej Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji oraz prezes Fundacji „Porta Fidei”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Podczas spotkania ukazały się też inne talenty p. Iwony: taniec, śpiew, teatr, gra na gitarze i komponowanie utworów muzycznych. Wygłosiła 2 konferencje: „Droga serca Kobiety” i „Misja kobiet – kobiety w misji”. Prelegentka ukazała w nich geniusz kobiety, jej misję w Kościele i w świecie oraz, jak ważne jest, by kobieta stała się w pełni kobieca, by wiedziała, że jest wartością, a piękno i mądrość dostrzegała w swoim wnętrzu, budując siebie we współpracy z łaską Boga. P. Iwona była autentycznym przykładem i świadkiem tego, jak wielka jest siła kobiety świadomej siebie i swojego miejsca na ziemi, a przede wszystkim świadomej tego, że to miejsce jest przejściowe i nie ma sensu trzymać się go tak kurczowo. Mówiła też o zaufaniu Bogu, zarówno we własnych planach i pomysłach na życie, jak i w kontekście sytuacji politycznej kraju i świata, bo jeśli wierzymy, że Bóg jest prawdziwym Królem, dobrym, kochającym, że jesteśmy w Jego ręku, to dużo naszych lęków i trosk jest nieuzasadnionych.
Modlitwa
Eucharystii przewodniczył bp Piotr Wawrzynek. W homilii zachęcał do postawy uwielbiania Boga każdego dnia, w każdej sytuacji, radosnej czy trudnej i gorzkiej. Mówił, jak bardzo naszym udziałem są liczne troski i niepokoje. Jak bardzo nie pozwalają nam one korzystać z chwili obecnej, bo ciągle jesteśmy w tym, co było wczoraj, lub co się kiedyś wydarzy lub nie wydarzy. Zachęcał, by uczyć się patrzeć w przyszłość, ponad tymi troskami. A jest to możliwe, kiedy trwamy na modlitwie, gdy uwielbiamy Boga, dlatego że jest Bogiem wszechmocnym, dobrym i pełnym miłości.
Budowanie wspólnoty
Po Mszy św. odbyła się agapa z udziałem bp. Piotra, zakończona wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Z racji I soboty miesiąca odbyło się nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, a po południu modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego i uwielbienie. Całość ubogacił zespół muzyczny z Kruszyna. Panie mogły też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, gdzie służyli ks. Marek Skiba i ks. Adam Bogdała. Była też możliwość zakupu ciekawych i wartościowych gadżetów, gdyż obecni byli przedstawiciele księgarni „Emmanuel” z Katowic, a panie z Jeleniej Góry przygotowały wykonane przez siebie różańce i różne ozdoby. Dzień ten był owocnym czasem formacji, modlitwy i słuchania, radości i dzielenia się dobrem.