Reklama

Niedziela Świdnicka

Jak ewangelizować młodzież?

Na to pytanie szukali odpowiedzi młodzi kapłani, którzy w ramach formacji stałej spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym.

Niedziela świdnicka 20/2022, str. V

[ TEMATY ]

ewangelizacja

warsztaty kapłańskie

Ks. Mirosław Benedyk / Niedziela

Księża podczas warsztatów w seminaryjnej auli

Księża podczas warsztatów w seminaryjnej auli

Spotkanie w formie warsztatów poświęcone było pracy ewangelizacyjnej, zakładaniu i formowaniu grup młodzieżowych oraz współpracy ze świeckimi. Warsztaty, które odbyły się 30 kwietnia, poprowadził ks. Adam Koppel wraz ze wspólnotą „Młodzi na Progu” z diecezji gliwickiej. Jest to pewna wizja pracy z młodymi w Kościele, której częścią jest przygotowanie do sakramentu bierzmowania, ale nie tylko. – Chcę się z wami podzielić tym wszystkim, co się udało naszej wspólnocie przeżyć, doświadczyć i wypracować – zaznaczył kapłan, którego wspierali Beata i Kacper – młodzi z duszpasterstwa, dając świadectwa ze swoich środowisk.

Program spotkania obejmował czytanie i dzielenie się słowem Bożym, jako źródłem tego wszystkiego, co dzieje się w Kościele. Następnie ks. Koppel przedstawił moduł pod nazwą „formacja uczniów”, w czasie którego podzielił się wiedzą, jak odkrywać sposób pracy z ludźmi świeckimi, tak aby stawali się uczniami, współpracownikami, a ostatecznie współtworzącymi duszpasterstwo.

Mówiąc o osobistym doświadczeniu pracy z młodzieżą ks. Adam podkreślił, że na swojej drodze spotyka wielu młodych odartych wewnętrznie z różnych rzeczy. Przede wszystkim z miłości, często z miłości do samego siebie, ze wzorców, a nade wszystko samotnych. Jednak kiedy zaczyna im głosić Ewangelię, widzi, jak Boża miłość zmienia ich serca. Jak doświadczają radości i wolności, kiedy się wspólnie modlą i kiedy się spowiadają. – Widzę, jak oni się zmieniają. I tak się dzieje za każdym razem. Jednak, aby tak się stało, potrzebne jest miejsce, gdzie ten młody człowiek, który spotka Jezusa będzie otoczony opieką i będzie mógł wzrastać. I takim miejscem jest wspólnota w Kościele – podkreślił duchowny, zachęcając do tworzenia w parafiach środowisk wierzących, którzy przyjmą do siebie takie osoby, dla których należy wychować pomocników, uczniów i formatorów. /xmb

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W mocy Ducha

Niedziela podlaska 7/2020, str. I

[ TEMATY ]

ewangelizacja

alkoholizm

forum młodych

Archiwum autora

Spotkanie modlitewne połączono z koncertem zespołu Wyrwani z Niewoli

Spotkanie modlitewne połączono z koncertem zespołu Wyrwani z Niewoli

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie we współpracy z miastem Węgrów i Miejską Komisją ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała Forum Młodych.

Młodzi ze wszystkich parafii węgrowskich, (w tym z parafii św. Ojca Pio oraz św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy) przybyli 25 stycznia do bazyliki mniejszej, aby przez cały dzień uczestniczyć w specjalnym spotaniu modlitewnym, połączonym z konferencją i Eucharystią. Miejscowy wikariusz ks. Grzegorz Konopacki oraz zaprzyjaźniony z parafią farną ks. Wojciech Ryczkowski przygotowali dla młodzieży ciekawy i bogaty w treści religijne program.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych

2022-09-23 20:11

[ TEMATY ]

zmarły

aktor

PAP/Jakub Kamiński

Franciszek Pieczka. Wybitny aktor teatralny i filmowy.

Franciszek Pieczka. Wybitny aktor teatralny i filmowy.

W wieku 94 lat zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów i odtwórca ról w filmach "Żywot Mateusza" i "Austeria" i niezapomniany Gustlik z serialu "Czterej pancerni i pies". Informację przekazało Radio dla Ciebie.

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 r. w Godowie na Górnym Śląsku. Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie uzyskał w 1954 r. Pierwsze kroki jako aktor stawiał na scenach teatrów m.in. Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze i Teatru Ludowego w Nowej Hucie.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #113

2022-09-25 07:37

[ TEMATY ]

Młode Homilie

ks. Tomasz Dulski

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #113

Któż nie zna historii o bogaczu i Łazarzu? Mimo upływu czasu wciąż pozostaje bardzo aktualna. Posłuchajcie komentarza ks. Tomasza Dulskiego CM na XXVI niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję