Okres Wielkiego Postu nieodłącznie związany jest z czasem rekolekcji, które w propozycji Kościoła mogę przybierać rozmaitą formę. Arena Młodych jest inicjatywą podjętą przez abp. Grzegorza Rysia, która w ciągu dwóch dni gromadzi wokół słowa Bożego młodych, chcących przeżyć wspólnie czas oczekiwania świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Co roku, organizatorzy rozeznają słowo Boże, które będzie przewodniczyć wydarzeniu, spotkaniu wokół konkretnego fragmentu Ewangelii. Przyjrzeniu się temu, co Bóg chce powiedzieć do młodych w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. – W tym roku mamy przekonanie, że takim słowem jest fragment z Ewangelii wg św. Łukasza z 15 rozdziału – przypowieść o synu marnotrawnym. To jest przypowieść, która opowiada o głębokim kryzysie relacji między młodszym synem a ojcem, między starszym synem a ojcem oraz relacji między obydwoma braćmi, którzy są ze sobą skłóceni, rozdarci – mówi arcybiskup.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Grupy i wspólnoty działające w archidiecezji łódzkiej, co roku licznie włączają się w przygotowania poprzez rozmaitą formę – śpiew, taniec, służbę liturgiczną czy wolontariat. To wydarzenie jest nie tylko czasem modlitwy i spotkania z Bogiem, ale też okazją do rozwoju swoich talentów.
Reklama
– Przygotowania do wydarzenia trwają już od października zeszłego roku. Podczas comiesięcznych spotkań w grupie kilkunastu osób świeckich, księży i abp. Grzegorza Rysia tworzyliśmy scenariusz tegorocznego spotkania, a ostatnie tygodnie są czasem przekuwania pomysłów w czyn. W przygotowaniach Areny Młodych uczestniczy wiele grup, wspólnot i organizacji z naszej archidiecezji. – Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie przypowieść z 15 rozdziału Ewangelii wg. św. Łukasza, o miłosiernym ojcu – mówi Natalia, zaangażowana w organizację przedsięwzięcia.
Tradycją stała się obecność podczas wydarzenia gości, którzy dzielą się świadectwem swojego życia. W tym roku będzie to Dobromir „Mak” Makowski – mąż i ojciec czwórki dzieci, nauczyciel wychowania fizycznego oraz magister pedagogiki resocjalizacyjnej. Autor książki Wyrwałem się z piekła, pasjonat muzyki. Założyciel fundacji „Rampa”, która działając w Pabianicach prowadzi rozmaite inicjatywy m.in. streetworking, świetlicę środowiskową, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób, które ukończyły terapię.
Informacje i zgłoszenia pod numerami telefonów: 609 102 553; 42 66 48 756 oraz na FB Łódź Piotrowa (www.facebook.com/mlodziwdomu). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na: www.katecheza.lodz.pl .