Mszy św., podczas której modlił się o Boże błogosławieństwo, zdrowie, radość i obfite dary dla zebranych kobiet, przewodniczył o. Józef Łągwa, jezuita. W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę na piękną misję amazonki – ona, na którą pierwsza diagnoza spadła jak grom, przechodzi chorobę, terapię. Wiele nieprzespanych nocy, łez, cierpienia doświadcza razem z Jezusem, a potem pomaga bliźnim.
Po Eucharystii amazonki spotkały się na wspólnej agapie, którą uświetniła krótkim recitalem Agnieszka Battelli, prezentując kilka piosenek ze swojej płyty Pytasz mnie czy cię kocham.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Stowarzyszenie Łódzkich Amazonek powstało 27 lat temu, a jego motto działania to „Pomagając innym – Pomagamy sobie”. Jest to organizacja działająca na zasadzie wolontariatu, zrzeszająca kobiety dotknięte chorobą nowotworową.
Wsparcie duchowe podtrzymują poprzez Msze św. intencyjne. W lutym modlą się o zdrowie chorych i cierpiących, walczących z rakiem piersi (Światowy Dzień Chorego), a w listopadzie w intencji amazonek, które odeszły do Domu Ojca.
Reklama
– 28 października 1997 r. uczestniczyłyśmy w pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymce kobiet na Jasną Górę. Mogłyśmy spotkać się razem i podziękować Matce Bożej za opiekę i wstawiennictwo u Boga, dzięki któremu walka z chorobą odnosi zwycięstwo. W tym roku będziemy pielgrzymować 1 października po raz dwudziesty piąty – powiedziała Ewa Maciejewska, prezes zarządu.
W okresie pandemii panie mają ograniczony kontakt z przebywającymi w szpitalach. – Ten czas uświadomił nam, jak bardzo potrzebne jest nam wsparcie i modlitwa. Człowiek funkcjonuje w obszarze fizycznym, duchowym, społecznym, dlatego też nasza społeczność amazońska bardzo dużą rolę przykłada do opieki duchowej. Od początku istnienia stowarzyszenia wspierają nas duchowo o. Józef Łągwa i ks. prał. Juliusz Lasoń, który pełni posługę kapelana w wojewódzkim szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Każda z nas jest szczęśliwa i dziękuję Bogu za uratowanie życia – powiedziała Ewa Maciejewska.
Pandemia spowodowała, że amazonki nie mogą świadczyć wolontariatu w szpitalach, ale działają dalej. – W każdą środę w godz. 14-16 w siedzibie stowarzyszenia przy ul Paderewskiego 13 pełni dyżur wolontariuszka, która wspiera i uczy jak funkcjonować w chorobie i potem w powrocie do zdrowia – powiedziała Ewa Różańska, skarbnik stowarzyszenia.