Reklama

Niedziela Sosnowiecka

WOLONTARIAT

Z wizytą u Pierwszej Damy

Uczniowie ze szkolnych kół Caritas z naszej diecezji spotkali się z Agatą Kornhauser-Dudą.

Niedziela sosnowiecka 46/2021, str. III

[ TEMATY ]

Agata Kornhauser‑Duda

Pałac Prezydencki

Archiwum Caritas

Pamiątkowe zdjęcie z wizyty w Pałacu Prezydenckim

Pamiątkowe zdjęcie z wizyty w Pałacu Prezydenckim

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w dniu 25 października było okazją do podziękowań dla wolontariuszy za ich działalność.

– Jestem pełna uznania dla waszego zaangażowania w pomoc i wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących. To co robicie jest bardzo ważne. Dziękuję za to, że macie dobre serca – powiedziała Pierwsza Dama. Wolontariusze i opiekunowie nie tylko mieli możliwość spotkania i porozmawiania z prezydentową, ale także otrzymali od niej symboliczne nagrody w podziękowaniu za podejmowane działania.

Ks. Łukasz Gładki – wicedyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej nie ukrywał, jak wielką radość stanowi dla opiekunów i młodzieży spotkanie w Pałacu Prezydenckim. – Jesteśmy dumni, że możemy tutaj dzisiaj gościć. Cieszy nas, że Pani, jako Pierwsza Dama zechciała nas dostrzec i przyjąć u siebie. Uznanie to coś, co naszą rodzinę wzmacnia. Umiemy się cieszyć ze szczęścia innych, nie tylko tych, którym pomagamy, ale też tych spośród nas, których doceniają. Entuzjazm wzrasta jeszcze bardziej, jeśli dzieli się go z innymi, zwłaszcza z kimś, kto jest dla nas autorytetem, tak jak Pani – podkreślił ks. Gładki.

Reklama

Podczas spotkania Pierwsza Dama pytała o działania podejmowane przez wolontariuszy. Podkreśliła, że wolontariat wpływa na człowieka i wiele wnosi w życie nie tylko tych, którym pomagamy, ale także tych, którzy pomagają. Natomiast młodzież opowiadała o swoich planach na przyszłość, szkole i nauce. Uczniowie pytali także o akcje charytatywne, w jakie angażuje się Pierwsza Dama, byli ciekawi jej wizyt w placówkach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych i ośrodkach pomocy. Podczas spotkania rozmawiano o rozwijającej się w Polsce idei prowadzenia ciągłych działań wolontariackich, dzięki którym potrzebujący otrzymują regularne, dostosowane do ich realnych potrzeb wsparcie.

Przypomnijmy, Caritas Diecezji Sosnowieckiej ma ponad 1500 wolontariuszy zrzeszonych w 83 szkolnych kołach Caritas. Dla tych, którzy pojechali do Warszawy była to na pewno zachęta do jeszcze solidniejszej pracy.

2021-11-09 08:59

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: 60 lat temu powiedział Bogu swoje "tak"

2022-06-28 15:17

[ TEMATY ]

jublileusz

60‑lecie kapłaństwa

Agata Kowalska/Niedziela

Ks. Tadeusz Gonera

Ks. Tadeusz Gonera

29 czerwca 1962 r. powiedział Bogu swoje "tak" i trwa w tym do dziś... Ks. kan. Tadeusz Gonera, mimo sędziwego wieku, 60 lat po tym wydarzeniu - dalej, na ile pozwala mu zdrowie - chce cieszyć się ze swojej kapłańskiej drogi życia z innymi. Piękny jubileusz był okazją do dziękczynienia Bogu za wiele lat posługi.

Bp Andrzej Przybylski 28 czerwca, w przededniu 60. rocznicy święceń kapłańskich ks. Gonery, sprawował dziękczynną Eucharystię w Domu Księży Emerytów w Częstochowie, którego to jubliat jest mieszkańcem już przeszło 14 lat. W tej dziękczynnej modlitwie brali udział także rocznikowi bracia ks. Gonery w kapłaństwie: ks. prof. dr hab. Zenon Uchnast, ks. dr hab. Zbigniew Wit oraz ks. kan. Stanisław Sikora.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja zamojsko-lubaczowska: Zmiany personalne 2022

2022-06-28 11:25

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

W poniedziałek, 27 czerwca 2022 r., podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Emeryci

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: szczególna modlitwa za papieża i Kościół

2022-06-29 11:14

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Modlitwa za Kościół i w szczególny sposób za papieża Franciszka trwa też dziś na Jasnej Górze. Sanktuarium stale jest w duchowej łączności z Ojcem Świętym. Tu każdego dnia, od 1958 r., sprawowana jest w Kaplicy Matki Bożej przed wizerunkiem „Madonna di Papa”, Msza św. za Piotra naszych czasów, teraz o godz.18.30.

Matka Boża Jasnogórska, nazywana jest „Madonna di Papa” i to nie tylko ze względu na papieża z Polski, który rozsławił na świecie kult Jasnogórskiej Bogurodzicy. W 1979 r. Jan Paweł II powiedział do paulinów w Watykanie, że „on tutaj Jasnej Góry nie przeniósł, ale ją tu zastał”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję