Reklama

Niedziela Sosnowiecka

WOLONTARIAT

Z wizytą u Pierwszej Damy

Uczniowie ze szkolnych kół Caritas z naszej diecezji spotkali się z Agatą Kornhauser-Dudą.

Niedziela sosnowiecka 46/2021, str. III

[ TEMATY ]

Agata Kornhauser‑Duda

Pałac Prezydencki

Archiwum Caritas

Pamiątkowe zdjęcie z wizyty w Pałacu Prezydenckim

Pamiątkowe zdjęcie z wizyty w Pałacu Prezydenckim

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w dniu 25 października było okazją do podziękowań dla wolontariuszy za ich działalność.

– Jestem pełna uznania dla waszego zaangażowania w pomoc i wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących. To co robicie jest bardzo ważne. Dziękuję za to, że macie dobre serca – powiedziała Pierwsza Dama. Wolontariusze i opiekunowie nie tylko mieli możliwość spotkania i porozmawiania z prezydentową, ale także otrzymali od niej symboliczne nagrody w podziękowaniu za podejmowane działania.

Ks. Łukasz Gładki – wicedyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej nie ukrywał, jak wielką radość stanowi dla opiekunów i młodzieży spotkanie w Pałacu Prezydenckim. – Jesteśmy dumni, że możemy tutaj dzisiaj gościć. Cieszy nas, że Pani, jako Pierwsza Dama zechciała nas dostrzec i przyjąć u siebie. Uznanie to coś, co naszą rodzinę wzmacnia. Umiemy się cieszyć ze szczęścia innych, nie tylko tych, którym pomagamy, ale też tych spośród nas, których doceniają. Entuzjazm wzrasta jeszcze bardziej, jeśli dzieli się go z innymi, zwłaszcza z kimś, kto jest dla nas autorytetem, tak jak Pani – podkreślił ks. Gładki.

Reklama

Podczas spotkania Pierwsza Dama pytała o działania podejmowane przez wolontariuszy. Podkreśliła, że wolontariat wpływa na człowieka i wiele wnosi w życie nie tylko tych, którym pomagamy, ale także tych, którzy pomagają. Natomiast młodzież opowiadała o swoich planach na przyszłość, szkole i nauce. Uczniowie pytali także o akcje charytatywne, w jakie angażuje się Pierwsza Dama, byli ciekawi jej wizyt w placówkach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych i ośrodkach pomocy. Podczas spotkania rozmawiano o rozwijającej się w Polsce idei prowadzenia ciągłych działań wolontariackich, dzięki którym potrzebujący otrzymują regularne, dostosowane do ich realnych potrzeb wsparcie.

Przypomnijmy, Caritas Diecezji Sosnowieckiej ma ponad 1500 wolontariuszy zrzeszonych w 83 szkolnych kołach Caritas. Dla tych, którzy pojechali do Warszawy była to na pewno zachęta do jeszcze solidniejszej pracy.

2021-11-09 08:59

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy rok duszpasterski w Polsce pod hasłem "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła"

2023-09-28 17:47

[ TEMATY ]

rok duszpasterski

Karol Porwich/Niedziela

"Uczestniczę we wspólnocie Kościoła" – to temat programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2023/2024. Rozpocznie się on w pierwszą niedzielę adwentu, w tym roku 3 grudnia - przekazała Komisja Duszpasterstwa KEP.

Na terenie Ośrodka Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Warzenku zakończyło się w czwartek spotkanie dyrektorów wydziałów duszpasterskich z całej Polski.

CZYTAJ DALEJ

Dziś święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W końcu września obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzień im poświęcony – 29 września – istnieje w naszym kościelnym kalendarzu dopiero od 1969 r. – od czasów reformy liturgicznej. Papież Bonifacy I w V w. poświęcił św. Michałowi bazylikę w Rzymie i nakazał corocznie, właśnie 29 września, obchodzić rocznicę tego faktu.

Do czasów wspomnianej reformy obchodzono ich święta osobno: św. Gabriela 24 marca, a św. Rafała 24 października. Po reformie wspominamy ich już razem.

CZYTAJ DALEJ

Nietypowa lekcja historii w Piotrkowie Trybunalskim

2023-09-29 07:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W Piotrkowie Trybunalskim odbyła się gra miejska nawiązująca do regionalnych wątków powstania styczniowego z lat 1863-1864. Organizatorami wydarzenia były Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC oraz Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję