Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Festiwal kolęd zaprasza

Można już zgłosić swój udział w kolejnej edycji największego kolędowego przeglądu w Europie, odbywającego się pod patronatem medialnym Niedzieli.

Niedziela sosnowiecka 46/2021, str. I

[ TEMATY ]

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Będzin

Piotr Wyparło/MFKiP

Szalowski Zespół Wokalny to zdobywcy grand prix 27. edycji

Szalowski Zespół Wokalny to zdobywcy grand prix 27. edycji

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie odbywa się już po raz 28. – Wracamy do spotkań na żywo z artystami, bo słuchanie kolęd w taki sposób pozwala najlepiej rozgrzać serca i zanurzyć się w celebracji Bożonarodzeniowych misteriów. Tęskniliśmy za tym, gdy w ubiegłym roku oglądaliśmy jedynie wasze nagrania. Zgłaszajcie się, by wspólnie z nami przeżywać 28. edycję – mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor festiwalu.

Grudniowe eliminacje w 37 miastach będą – jeśli pozwolą na to pandemiczne restrykcje – odbywać się w formacie „na żywo”. Przesłuchania w naszej diecezji odbędą się 9 grudnia w Łazach, 10 grudnia w Dąbrowie Górniczej, 14 grudnia w Będzinie oraz 13-17 grudnia w Jaworznie (Festiwal Złota Kantyczka). Na wypadek, gdyby nie mogły dojść do skutku w zaplanowanej formie, uczestnicy zgłaszając się, są zobowiązani także do przesłania nagrań występów (nagranych dowolnym sprzętem, bez cięć i montażu).

Jak podkreślają organizatorzy, udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych amatorów – solistów, duetów, zespołów i chórów, tak dziecięcych, jak i młodzieżowych, dorosłych czy seniorskich. To idealna przestrzeń do rozpoczęcia artystycznej kariery, jak i świetna okazja do sprawdzenia swoich sił dla doświadczonych wykonawców. Uczestnicy, którzy wejdą do finału, będą walczyć o zaszczytne miejsca i wspaniałe nagrody (nawet 10 tys. zł), które przyzna jury.

Reklama

Finał festiwalu odbędzie się w Będzinie, choć w nowej przestrzeni. Na przesłuchania 13-15 stycznia 2022 r. oraz reżyserowany przez Dariusza Wiktorowicza koncert galowy 16 stycznia 2022 r. o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają do nowo powstałej hali sportowo-widowiskowej Będzin-Arena. Także tam zaplanowano swoiste preludium festiwalu, którym będzie koncert kolędowy Zespołu „Śląsk” 10 stycznia 2022 r. Nowa przestrzeń na pewno ułatwi możliwość uczestnictwa melomanom, ale tradycyjnie przewidziana jest także transmisja on-line całości finału.

Szczegółowe informacje, możliwość zgłoszenia się do udziału w festiwalu i regulamin dostępne są na stronie www.mfkip.pl .

2021-11-09 08:59

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolędowe święto z sukcesem 10-latka

Niedziela sosnowiecka 5/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Będzin

Piotr Wyparło/MFKiP

Wolontariusze i pracownicy festiwalu z biskupem i ks. Pilśniakiem

Wolontariusze i pracownicy festiwalu z biskupem i ks. Pilśniakiem

Grand Prix dla solisty Filipa Płażalskiego – to decyzja jurorów największego przeglądu kolęd w Europie, który po raz 28. odbył się w Będzinie.

Dziesięciolatek, który wokalnie szkoli się od dwóch lat, do Będzina przyjechał z Drawska Pomorskiego. Swoim wykonaniem „Cichej nocy” i „Lulajże Jezuniu” wzruszył dogłębnie całą publiczność. – Jestem przeszczęśliwy. Na początku myślałem, że nie mam szans, bo tak wiele tu talentów. To jest naprawdę bardzo duże wyróżnienie – mówił Filip Płażalski.

CZYTAJ DALEJ

Bp nominat Adrian Put: Chcę szczególnie prosić o dar jedności

2022-06-29 08:00

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

Wiktoria Dmytruk, lubuskaoaza.pl

- Prosząc o modlitwę błagam o dar, który już płynie do mnie szerokim strumieniem. Więc prosząc o nią chcę za nią także podziękować. Chcę prosić o dar jedności w liturgii, głoszeniu słowa i czynienia dobra w Kościele – mówi biskup nominat Adrian Put w rozmowie z Katarzyną Krawcewicz

Katarzyna Krawcewicz: - Co czuje kapłan, gdy ogłoszona zostaje jego nominacja na biskupa?

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: szczególna modlitwa za papieża i Kościół

2022-06-29 11:14

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Modlitwa za Kościół i w szczególny sposób za papieża Franciszka trwa też dziś na Jasnej Górze. Sanktuarium stale jest w duchowej łączności z Ojcem Świętym. Tu każdego dnia, od 1958 r., sprawowana jest w Kaplicy Matki Bożej przed wizerunkiem „Madonna di Papa”, Msza św. za Piotra naszych czasów, teraz o godz.18.30.

Matka Boża Jasnogórska, nazywana jest „Madonna di Papa” i to nie tylko ze względu na papieża z Polski, który rozsławił na świecie kult Jasnogórskiej Bogurodzicy. W 1979 r. Jan Paweł II powiedział do paulinów w Watykanie, że „on tutaj Jasnej Góry nie przeniósł, ale ją tu zastał”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję