Reklama

Niedziela Sandomierska

Łoniów

Dzieląc się z innymi

Enea Połaniec przekazała produkty spożywcze do domów dziecka.

Niedziela sandomierska 46/2021, str. III

[ TEMATY ]

pomoc potrzebującym

Justyna Kosowicz

Obdarowani nie kryli radości

Obdarowani nie kryli radości

Dyrekcja elektrowni w Połańcu od lat wspiera wszystkie lokalne inicjatywy prospołeczne, w tym realizuje działania z zakresu pomocy osobom starszym i samotnym, jak również dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nie zapomina także o pobliskich domach dziecka, do których przekazała w ostatnim czasie blisko 1200 konserw mięsnych. Przekazana żywność miała zostać przeznaczona dla pracowników elektrowni na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej, jednak jak mówił Andrzej Kwiatkowski, szef sztabu kryzysowego, nic takiego się nie wydarzyło. – Cieszę się, że ta żywność się nie zmarnuje i posłuży innym. To ważne, aby w cieniu pandemii pomagać sobie wzajemnie, dlatego nasza firma kolejny raz przekazała paczki żywnościowe instytucjom, które wspierają najbardziej potrzebujących – powiedział Andrzej Kwiatkowski, szef sztabu kryzysowego Elektrowni Połaniec. W tym roku Elektrownia Połaniec wsparła już takie instytucje jak lokalne domy pomocy społecznej, hospicjum oraz WOT. Na tym nie koniec, wolontariusze Enei przystąpili również do wielkiej zbiórki darów na świąteczne paczki dla domów dziecka w Łoniowie oraz Pacanowie. Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy otwierają się serca na innych ludzi, zwłaszcza tych pokrzywdzonych przez los. Dlatego pracownicy Enei każdego roku angażują się w podobne akcje. Zbierane są słodycze, artykuły szkolne, środki czystości osobistej oraz chemia, które znajdą się w paczkach i trafią do podopiecznych placówek. Zbiórka potrwa do 2 grudnia.

2021-11-09 08:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pachnące prezenty

Niedziela sandomierska 51/2021, str. V

[ TEMATY ]

pomoc potrzebującym

Justyna Kosowicz

Pomaganie innym daje radość w sercu

Pomaganie innym daje radość w sercu

Dni poprzedzające przygotowania do świąt Bożego Narodzenia obfitują w różne inicjatywy charytatywne, które mają pomóc radośnie przeżyć świąteczny czas najbardziej potrzebującym.

Z wyjątkową inicjatywą wyszli wolontariusze z Enei Elektrowni Połaniec. Świąteczne mydełka dla dzieci, własnoręcznie wykonane o różnych zapachach, kształtach i kolorach, to idealny pomysł na prezent. Stanowią fantastyczną alternatywę dla zwykłych drogeryjnych mydeł, są przyjazne dla środowiska i dla naszej skóry. Co więcej, w łatwy sposób możemy zrobić je sami. Dlatego takie mydełka, przy współpracy z Fundacją PasjoDzielnia, postanowili wykonać wolontariusze Enei Połaniec i przekazać je w darze dla dzieci z domów dziecka. Jak powiedziała Justyna Kosowicz, rzecznik prasowy, taki prezent ładnie pachnie, ale jest też wykonany ze środków naturalnych.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Kongres Prymasa Stefana Wyszyńskiego

2022-06-28 16:37

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Jasna Góra/Facebook

Kongres Prymasa Stefana Wyszyńskiego zorganizowany przez Fundację Caecilianum odbył się dziś na Jasnej Górze. Fundacja skupia osoby społecznie zaangażowane w duchowe przygotowania najpierw do beatyfikacji, a teraz do kanonizacji kard. Wyszyńskiego. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

W homilii abp Depo podkreślił, że beatyfikacja i kanonizacja są dla nas wezwaniem, by kontynuować drogę wiary i szczególnego zawierzenia Bogu przez pośrednictwo Maryi, błogosławionych i świętych.

CZYTAJ DALEJ

Święci od grzybów? Piotr i Paweł, jakich mniej znamy

2022-06-29 11:07

[ TEMATY ]

Św. Piotr i Paweł

Episkopat news

Wykazy hagiograficzne wymieniają pod imieniem Piotr: 91 świętych i 31 błogosławionych, pod imieniem Paweł: 56 świętych i 20 błogosławionych. Ku czci Apostołów św. Piotra i św. Pawła wystawiono w Polsce ponad 300 kościołów. Dlaczego ich święto obchodzimy 29 czerwca? Kiedy pierwszy raz się spotkali? Co mają wspólnego z grzybami? Oto 10 ciekawostek o Świętych Apostołach.

29 czerwca Kościół powszechny obchodzi uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jeden z nich został nazwany przez Jezusa „Opoką”, drugi zaś powołany na „Apostoła Narodów”. Zarówno jeden, jak i drugi ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie, podczas prześladowania chrześcijan przez cesarza Nerona. W Rzymie, przed watykańską bazyliką znajdują się ich dwa posągi. Św. Piotr trzyma w rękach klucze, św. Paweł - miecz. Tradycja chrześcijańska wspomina, że byli zupełnie różni, ale łączyło ich jedno – miłość do Chrystusa i Jego Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję