Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

WyRolowani

Ksiądz Jerzy Babiak poinformował, że tegoroczna pielgrzymka rolkowa na Jasną Górę nie może się odbyć.

Niedziela wrocławska 29/2021, str. II

[ TEMATY ]

protest

Archiwum organizatorów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Był to czas, na który wielu z nas czekało. Rok temu pielgrzymka nie odbyła się ze względu na pandemię, a teraz otrzymaliśmy decyzję Wojewody Dolnośląskiego, który podtrzymał decyzję Starosty Oleśnickiego i Komendanta Policji w Oleśnicy. Ta decyzja wskazuje na brak możliwości uzgodnienia trasy pielgrzymki– zakomunikował ks. Babiak salezjanin, organizator pielgrzymki.

Decyzja umotywowana jest zmianą opublikowaną w Dzienniku Ustaw w 2020 r. dotyczącą zmian w Kodeksie o Ruchu Drogowym. Dotyczy to Art.15a. pkt 1 – „Osoba poruszająca się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch jest obowiązana korzystać z chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów.”

– W przypadku pielgrzymki na Jasną Górę jest to niemożliwe. Jako organizatorzy czujemy się wykluczeni. Jako ludzie religijni mamy prawo do wyznawania wiary. Nie jesteśmy indywidualnymi uczestnikami, ale posiadamy całą infrastrukturę bezpieczeństwa. Czujemy się wykluczeni także jako rolkarze, bo brak zgody na zorganizowaną formę wskazuje, że jazda na rolkach na dłuższych odcinkach jest niemożliwa – powiedział ks. Babiak.

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy zabijanie dzieci jest uczciwe? Protest obrońców życia

Protest obrońców życia przed wejściem na kongres ginekologiczny w Warszawie odbywający się w dniach 26-27 października 2012 r. Protest skierowany przeciwko prof. Romualdowi Dębskiemu ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie, ordynatorowi oddziału położnictwa i ginekologii, który wykonał zabieg aborcji u pacjentki, bo u dziecka stwierdzono zespół Downa. Od tej pory przed Szpitalem Bielańskim odbywają się regularne pikiety obrońców życia.

CZYTAJ DALEJ

Kto jest bogaty przed Bogiem?

2022-09-21 08:03

Niedziela Ogólnopolska 39/2022, str. 16

[ TEMATY ]

Ewangelia

Marcin Magdziak/fotolia.com

Dzisiejsza Ewangelia stawia przed nami dwie postacie: Łazarza i bogacza. Ich losy splotły się ze sobą. Żyli bardzo blisko siebie, ale zarazem jakby w dwóch odmiennych światach. Widywali się codziennie, a mimo to byli od siebie daleko. Znamienne jest to, że Jezus zna imię Łazarza, ale nie podaje imienia bogacza. Z ewangelicznego opisu dowiadujemy się, że bogacz to człowiek, który żyje bardzo dostatnio. Używa bogactwa, przyjemności i zabawy. Żadne troski nie mącą mu dobrego samopoczucia. Jego życie to wręcz ideał, do którego dążyli nie tylko jemu współcześni, ale który wciąż chce osiągnąć tak wielu. Łazarz natomiast nie ma nic. Jego ciało jest pokryte wrzodami, psy liżą jego rany. Przechodzący okazują mu pogardę i obojętność. Żyje z jałmużny u progu pałacu bogacza.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #113

2022-09-25 07:37

[ TEMATY ]

Młode Homilie

ks. Tomasz Dulski

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #113

Któż nie zna historii o bogaczu i Łazarzu? Mimo upływu czasu wciąż pozostaje bardzo aktualna. Posłuchajcie komentarza ks. Tomasza Dulskiego CM na XXVI niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję