Reklama

Niedziela Łódzka

Przystanek Jezus

To ogólnopolska ewangelizacyjna inicjatywa, która ma miejsce od roku 1999.

Niedziela łódzka 29/2021, str. I

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

Archiwum Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji

Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia w Makowicach k. Płotów w województwie zachodniopomorskim

Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia w Makowicach k. Płotów w województwie zachodniopomorskim

Przystanek Jezus jest obrazem Kościoła, który jest otwarty dla każdego i nie czeka, aż ludzie do niego przyjdą. Kościół wychodzi, żeby szukać tych, dla których Bóg, Ewangelia i relacja z Jezusem utraciły znaczenie – mówi br. Mateusz Warda. Podczas festiwalu Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock) odbywa się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus organizowana już po raz 21. przez Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z Porszewic z archidiecezji łódzkiej. Ewangelizatorzy: osoby świeckie, konsekrowane i duchowne poprzez spotkania, indywidualne rozmowy i wspólne modlitwy dzielą się z uczestnikami festiwalu słowem Bożym.

– Wspólnota św. Tymoteusza jest wspólnotą życia apostolskiego dla mężczyzn, którą założył śp. ks. Artur Godnarski. Została ona powołana z myślą o ewangelizacji wśród ludzi młodych. To właśnie z tej idei narodziła się wspólnota osób konsekrowanych, której członkowie chcą całkowicie poświęcić się służbie Bogu w dziele głoszenia Ewangelii. Równolegle do tego dzieła powstało Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza, które zajmuje się prowadzeniem rekolekcji ewangelizacyjnych dla młodzieży w szkołach, parafiach, rekolekcji dla kleryków w seminariach duchownych oraz rekolekcji i warsztatów ewangelizacyjnych dla księży, a także wspólnot. Prowadzimy również Młodzieżowe Centrum Formacji, które zajmuje się przygotowaniem przyszłych ewangelizatorów, oraz Dom Wspólnoty św. Tymoteusza, do którego trafiają osoby uzależnione i bezdomne, potrzebujące wsparcia materialnego i duchowego – podkreśla br. Mateusz Warda.

Sztandarowym projektem stowarzyszenia jest wspomniana Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus. Już od kilku tygodni ewangelizatorzy przygotowują się do spotkania w Płotach. Swój udział zapowiedział bp Edward Dajczak – przystankowy ojciec i inicjator ewangelizacji na Przystanku Jezus, który poprowadzi trzydniowe rekolekcje dla ewangelizatorów. Wydarzenie zostało również objęte patronatem Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama

Arcybiskup Grzegorz Ryś mówił o Przystanku Jezus, że jest to „wydarzenie ewangeliczne, które łączy wiele wspólnot i ma ono również charakter ekumeniczny i międzynarodowy, a na Przystanek przyjeżdżają ludzie, którzy chcą się dzielić swoim doświadczeniem wiary, swoją relacją z Jezusem”.

Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w Przystanku Jezus na żywo, będą mogli uczestniczyć w nim za pośrednictwem Radia Profeto.pl. Organizatorzy zachęcają także do wsparcia finansowego i włączenia się w zbiórkę na portalu: www.udasie.pl/ przystanek-jezus-na-polandrock-festival .

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przystanek Jezus 2018 - już wkrótce!

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

www.facebook.com/przystanekJezus

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1) - pod takim hasłem odbędzie się w tym roku Przystanek Jezus. Obok wymiaru religijnego, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pojawią się też wątki patriotyczne. Podczas XIX Przystanku Jezus Dobrą Nowinę będzie głosiło ponad 500 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii.

Przystanek Jezus odbędzie się od 29 lipca do 5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Przez pierwsze 3 dni ewangelizatorzy wezmą udział w rekolekcjach, które poprowadzi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. – Patrząc na uczestników Przystanku Jezus, widzimy przedstawicieli różnych grup w Kościele – kleryków, księży, siostry zakonne, ale też małżeństwa, pary i singli – mówi ks. Artur Godnarski, koordynator Przystanku Jezus.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

2022-10-02 20:30

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa. Coraz więcej niepokoju. Jak echo powraca wspominane już przez nas w majowych rozważaniach wołanie, zapisane na licheńskim wizerunku Matki Bożej: udziel pokoju dniom naszym. Wędrujemy dalej w naszych październikowych rozważaniach z różańcem w ręku i nie dziwi fakt, że towarzyszą nam słowa Pozdrowienia Anielskiego, którymi przesiąknięta na wskroś jest modlitwa różańcowa.

WSPÓLNA MODLITWA
3 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE RADOSNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję