Reklama

Niedziela Małopolska

Honorowy Obywatel Sieprawia

Na trwałe wpisuje się ksiądz w historię parafii, a efekty tej pracy będą służyć następnym pokoleniom – powiedział wójt gminy Siepraw Tadeusz Pitala do ks. prał. Piotra Kluski, który przez 25 lat był proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Sieprawiu.

Niedziela małopolska 29/2021, str. III

[ TEMATY ]

jubileusz kapłaństwa

MFS/Niedziela

Ks. prał. Piotr Kluska przyjmuje podziękowania od przedstawicieli rady parafialnej

Ks. prał. Piotr Kluska przyjmuje podziękowania od przedstawicieli rady parafialnej

Uroczyste pożegnanie proboszcza i kustosza sanktuarium bł. Anieli Salawy rozpoczęło się od odczytania dekretu metropolity krakowskiego o przyjęciu rezygnacji z funkcji piastowanych przez ks. prał. Piotra Kluskę wraz z podziękowaniem za wieloletnią służbę Kościołowi. – Ten dekret, którego wysłuchaliśmy, jest bardzo istotny i w moim życiu osobistym, i w społeczności parafialnej – powiedział ksiądz prałat i zaznaczył: – Pragnę Bogu złożyć wielkie dziękczynienie za wszystkie lata pracy w Sieprawiu. Dziękuję za współpracę tak wielu osobom, za ofiarowane modlitwy, cierpienia, za wszystko, czego tutaj doświadczyłem, co przeżyłem…

Podziękowania

Z wyrazami wdzięczności do proboszcza, który zgodnie z decyzją metropolity krakowskiego pozostaje w parafii, ustawiła się długa kolejka przedstawicieli wspólnot i organizacji związanych z Sieprawiem. Lista zasług proboszcza jest bardzo długa. Wśród wymieniających dokonania ks. Piotra byli m.in. przedstawiciele samorządu powiatu myślenickiego oraz gminy Siepraw i gminy Mogilany. – Szczególne podziękowania składamy księdzu prałatowi za szerzenie kultu naszej rodaczki, bł. Anieli Salawy – zaznaczył wójt Tadeusz Pitala. I zapewnił: – Niewątpliwie, na trwałe wpisuje się ksiądz w historię parafii, a efekty tej pracy będą służyć następnym pokoleniom.

Oficjalnie odczytano dokument: „Na mocy uchwały nr 25 Rady Gminy Siepraw z dnia 24 czerwca 2021 r. Rada Gminy Siepraw nadała honorowe obywatelstwo Gminy Siepraw ks. prałatowi Piotrowi Klusce proboszczowi parafii św. Michała Archanioła w Sieprawiu oraz kustoszowi sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu…”. Na co uczestnicy uroczystości zareagowali gromkimi brawami.

Szczególne zasługi

Reklama

W imieniu rady parafialnej dziękowali Janina Matoga i Andrzej Bujas, który wymienił, zrealizowane pod kierunkiem księdza prałata, liczne projekty i przedsięwzięcia mające znaczący wpływ na rozwój parafii. I zaznaczył: – Traktował ksiądz pracę w parafii jako służbę. (…) Są wśród nas tacy, którzy zostali przez księdza ochrzczeni i włączeni do tej wspólnoty parafialnej, są tutaj małżeństwa, które ksiądz proboszcz pobłogosławił (…), ale są też tacy, którzy zostali dzięki Bożemu miłosierdziu, którego był ksiądz pośrednikiem, wyrwani ze szponów szatana. Chciałbym powiedzieć o spowiedziach, o tych pierwszych, ale też takich, kiedy był ksiądz wyrwany w środku nocy, aby uratować dusze. Andrzej Bujas zapewnił, że dobro świadczone przez proboszcza parafianie zachowują w swoich sercach. I zakończył: – Parafia w Sieprawiu miała wielu proboszczów, ale ksiądz kustosz był dotychczas tylko jeden!

Do licznych podziękowań za piękną posługę duszpasterską dołącza Niedziela. Księże Prałacie, dziękujemy za życzliwe traktowanie prasy katolickiej, w tym Niedzieli, przed którą otwarłeś drzwi parafii i skutecznie zachęcałeś do lektury kolejnych numerów!

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziękczynienie za 30 lat kapłaństwa

Niedziela rzeszowska 29/2021, str. VII

[ TEMATY ]

jubileusz kapłaństwa

30‑lecie

Archiwum parafii

Po Mszy św. był czas na życzenia dla Jubilata

Po Mszy św. był czas na życzenia dla Jubilata

Ksiądz Jerzy Uchman, proboszcz parafii w Nienadówce, świętował jubileusz 30-lecia kapłaństwa.

W dziękczynienie za łaski Boże otrzymane przez niego w tym okresie włączyli się aktywnie mieszkańcy Nienadówki. Dla całej wspólnoty parafialnej była to okazja do refleksji nad wielkim darem kapłaństwa, a zarazem motyw do podziękowania za wszelkie dobro, które na przestrzeni minionych 30 lat dokonało się w ich wspólnocie dzięki proboszczowi.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasnej Górze

2022-10-02 14:52

[ TEMATY ]

Jasna Góra

różaniec

abp Wacław Depo

Jasna Góra/Facebook

- Największą przeszkodą w ewangelizacji świata jest brak wiary chrześcijan w to, czym mogą być z pomocą łaski Boga - przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Delegat Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca przewodniczył Mszy św. będącej sumą odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystość poprzedziły czterodniowe rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

W kazaniu abp Wacław Depo podkreślił, że Chrystusa musimy odnajdywać przez nasze codzienne zmagania i modlitwę, tak jak czyniła to Maryja.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

2022-10-02 20:30

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa. Coraz więcej niepokoju. Jak echo powraca wspominane już przez nas w majowych rozważaniach wołanie, zapisane na licheńskim wizerunku Matki Bożej: udziel pokoju dniom naszym. Wędrujemy dalej w naszych październikowych rozważaniach z różańcem w ręku i nie dziwi fakt, że towarzyszą nam słowa Pozdrowienia Anielskiego, którymi przesiąknięta na wskroś jest modlitwa różańcowa.

WSPÓLNA MODLITWA
3 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE RADOSNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję