Tegoroczne hasło „15 lat – Razem dla nadziei” oddaje ducha solidarności, empatii i zaangażowania w pomoc osobom nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.
Żonkile symbolem nadziei
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Scena oławskiego Centrum Sztuki przyozdobiona została ręcznie wykonanymi żonkilami – symbolem nadziei i troski. Jak podkreślił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas najpiękniejsze żonkile to te, które zebrane na widowni, które niosą radość, dobro i ciepło, widoczne w sercach młodych zaangażowanych w Pola nadziei. – Gratuluję Wam, że nie boicie się rozmawiać o cierpieniu, chorobie i śmierci – aspektach wpisanych w nasze ludzkie życie. Pokazujecie, jak wielką wartość ma dobro, które szczególnie pomaga tym, którzy przeżywają trudne chwile- mówił ksiądz Amrogowicz.
Reklama
Wiceburmistrz Oławy, Małgorzata Pasierbowicz, dziękowała wszystkim za odwagę w niesienia wsparcia od 15 - lat: To czas, bycia z drugim człowiekiem – w cierpieniu i trosce. To czas, który poświęcamy nie tylko tym, którzy są nieuleczalnie chorzy, ale także tym, którzy są wokół nich, towarzyszą im i wspierają. Nie możemy zapominać o bliskich osób cierpiących – oni również przeżywają trudne chwile, choć ich cierpienie ma inny wymiar. Bliskość w rodzinach, które zmagają się z chorobą nowotworową lub inną nieuleczalną chorobą, jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Dziękujemy Wam za to, że jesteście – za obecność, za nadzieję, którą niesiecie, za dobroć i za to, że trwacie razem z innymi w potrzebie Wolontariusze – serce akcji Renata Połomska, koordynator Ogólnopolskich Pól Nadziei, przypomniała o kluczowej roli wolontariuszy: – Swoją pasją i zaangażowaniem inspirują innych. Wiemy, że aby zapalić innych, trzeba samemu płonąć – i tę iskrę tutaj wyraźnie widać. Pola Nadziei to coś więcej niż wsparcie finansowe hospicjów. To okazja, by szerzyć ideę opieki hospicyjnej i wychowywać młode pokolenie w duchu wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Marsz, konkursy i występy – wyjątkowy program
Uroczystość uświetniły występy młodych artystów ze Szkoły Tańca „Athina”. W ramach kampanii młodzież z oławskich szkół zaangażowała się w liczne konkursy plastyczne i poetyckie, a także w spotkania z pracownikami i wolontariuszami hospicjum. Tradycyjnie odbędzie się również Marsz Żonkilowy – jedno z najważniejszych wydarzeń „Pól Nadziei”. To czas, kiedy mieszkańcy Oławy, uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele Caritas wspólnie okazują solidarność z chorymi i ich rodzinami.
15 lat dobra i nadziei
Przez ostatnie 15 lat „Pola Nadziei” stały się piękną tradycją, tworząc społeczność zaangażowaną w niesienie pomocy. Ogromne brawa należą się wszystkim – wolontariuszom, nauczycielom, organizatorom i władzom miasta, którzy współtworzą tę niezwykłą inicjatywę. Dzieląc troski, mnożymy nadzieję.