Reklama

Aspekty

Bardzo parafialna niedziela

9 czerwca w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze odbył się Festyn na Winnicy.

2024-06-11 12:54

[ TEMATY ]

festyn parafialny

festyn rodzinny

Kornelia Kusiowska

Strefą dzieci opiekowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Strefą dzieci opiekowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- To pierwszy festyn parafialny od czasu pandemii, więc jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy tu dzisiaj przyszli i wszystkim, którzy podjęli się trudu zorganizowania. Mam nadzieję, że dzięki temu powrócimy do tradycji naszych parafialnych spotkań – powiedział ks. proboszcz Jan Pawlak dodając, że pierwszy parafialny festyn odbył się tutaj 25 lat temu.

Na parafian i ich gości czekało wiele atrakcji. W strefie dzieci stanął dmuchaniec oraz małe stoiska z warkoczykami, malowaniem buziek, zmywalnymi tatuażami, bransoletkami, eksperymentami czy majsterkowaniem. Na scenie wystąpił zespół Miriam z Nowej Soli, a także Rafał Grab i Waldemar Stopierzyński oraz parafialna schola. Był konkurs piosenki, tańce, a także wystawa dzwonków z całego świata, turniej "piłkarzyków", pokaz motocykli i rękodzieło. W różnych punktach swoje stoiska miały wspólnoty parafialne. Festyn odbył się w parku, w którym stoi zabytkowa kapliczka, była to więc świetna okazja do zwiedzania pod opieką kustosza Mieszka Kamińskiego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób obsługujących punkty z gastronomią nikt nie wrócił do domu głodny. Festyn zakończył się losowaniem nagród i nabożeństwem czerwcowym. Cały dochód z loterii przeznaczony zostanie na formację dzieci i młodzieży w parafii. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polanica-Zdrój. Rodzinnie na pikniku u sercanów

[ TEMATY ]

wychowanie

bp Marek Mendyk

Polanica Sokołówka

festyn rodzinny

Marek Zygmunt

Koło Gospodyń Wiejskich było współorganizatorem Pikniku

Koło Gospodyń Wiejskich było współorganizatorem Pikniku

Ojcowie sercanie biali z polanickiej Sokołówki, wspólnie z miejscowymi władzami samorządowymi, Lasami Państwowymi i Kołami Gospodyń Wiejskich zorganizowali piknik, na który przybyły całe rodziny.

Wakacyjne spotkanie zainaugurowała polowa Eucharystia w ogrodach ojców sercanów, po przewodnictwem bp. Marka Mendyka, któremu asystowali kapłani zakonni i diecezjalni. Biskup świdnicki wyraził pragnienie, aby ten czas modlitwy i integracji w Polanicy, był też dla rodzin miejscem budowania wzajemnych relacji zarówno małżeńskich, rodzicielskich, ale też i odpowiedzialności za wychowanie młodego pokolenia, wzajemnej empatii, akceptacji, miłości, życzliwości, szacunku i zrozumienia. Jego zdaniem niezwykle ważnymi elementami w budowaniu takich więzi pozostaje także zabawa, poczucie humoru i wdzięczność.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

2024-05-22 15:45

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Biskup Polowy: Niech ofiara z życia Mateusza mobilizuje do wiernej i wytrwałej służby

2024-06-12 14:42

[ TEMATY ]

żołnierz

PAP/Albert Zawada

- Niech ofiara z życia Mateusza nie demobilizuje, ale mobilizuje Was do wiernej i wytrwalej służby na rzecz bezpieczeństwa i pokoju, wolności i suwerenności naszej Ojczyzny i naszych granic- mówił bp Wiesław Lechowicz w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej za śp. sierż. Mateusza Sitka. W kościele pw. św. Anny w miejscowości Nowy Lubiel (woj. mazowieckie) odbyły się uroczystości pogrzebowe żołnierza zmarłego w wyniku ataku jednego z migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Publikujemy całość kazania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję