Reklama

Niedziela Łódzka

Kard. Ryś: w Kościele chodzi o przekaz łaski!

2024-05-21 20:35

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Jesteście potrzebni do przekazywania łaski - mówił kard. Grzegorz Ryś do przyszłych diakonów archidiecezji łódzkiej.

W Ognisku Miłość w Olszy k. Rogowa trwają rekolekcje alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którzy w najbliższą sobotę w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej przyjmą święcenia diakonatu. Przyszli diakoni słuchają konferencji, uczestniczą w codziennej Mszy św., wspólnie odmawianej liturgię godzin oraz adorują Najświętszy Sakrament.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rekolekcje przed święceniami prowadzi ks. Piotr Mieloszyński – ojciec duchowny WSD w Łodzi. Dziś przygotowujących się do święceń rekolektantów odwiedził kard. Grzegorz Ryś, który celebrował dla nich Eucharystię. W swojej homilii duchowny podkreślał, że w Kościele chodzi o przekazywanie łaski. - Jesteście potrzebni do przekazywania łaski. Nie może jej przekazywać ktoś, kto jest skupiony na sobie - mówił Kardynał.

Reklama

Metropolita Łódzki przestrzegał przyszłych diakonów, że ktoś, kto skupiony jest tylko na sobie, przekazuje ludziom to, co pochodzi od niego samego, a nie od Pana Boga. Jednocześnie dał radę, że to, co może ich ochronić przed taką postawą, to wskazówka Pana Jezusa, który mówi, że jeśli ktoś chce być pierwszym, niech stanie się ostatnim.

Po Mszy św. był czas na indywidualną rozmowę kandydatów do diakonatu i Księdzem Kardynałem. Pięciodniowe rekolekcje zakończą się w najbliższy piątek, a już w sobotę – 25 maja o godz. 9:30 w łódzkiej katedrze metropolita łódzki udzieli święceń sześciu kandydatom do diakonatu.

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Nieśli pomoc mimo przeciwności

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Jak co roku Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika zorganizował paczki świąteczne dla dzieci. Za względu na panującą pandemię uroczystości mikołajkowe miały inny charakter. Nie było tradycyjnego spotkania w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. S. Żeromskiego 115, wspólnej zabawy, osobistego spotkania i rozmów ze św. Mikołajem.

CZYTAJ DALEJ

Rada Stała KEP: odpowiedź na list osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele

2024-06-12 13:32

[ TEMATY ]

KEP

przestępstwa seksualne

Karol Porwich/Niedziela

13 maja Rada Stała KEP otrzymała od grupy 46 osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele list otwarty odnoszący się do zarzutów stawianych abp. Tadeuszowi Wojdzie i zawierający osiem ważnych dla nich postulatów. Dziś biskupi odpisali, zapraszając delegację Osób Skrzywdzonych na listopadowe spotkanie episkopatu na Jasnej Górze oraz odnosząc się do innych postulatów. Publikujemy list Rady Stałej KEP:

Warszawa, 11 czerwca 2024 roku

CZYTAJ DALEJ

Nasz ks. Jerzy

2024-06-12 18:58

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Już jutro w Domu Pielgrzyma Amicus przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu wyjątkowe spotkanie ze świadkiem życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Będzie to czwarte spotkanie otwarte z cyklu „Świadkowie i dziedzictwo błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki”. Gościem specjalnym, który opowie o życiu rodzinnym ks. Jerzego będzie Marek Popiełuszko, bratanek błogosławionego, prezes Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję