Reklama

Kościół

Premiera hymnu tegorocznego spotkania młodych Lednica 2000 już za nami

XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ono 1 czerwca 2024 r. na Polach Lednickich. Trwają przygotowania do tego corocznego wydarzenia.

2024-05-15 09:15

[ TEMATY ]

o. Jan Góra

Lednica 2000

Mat. prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

LEDNICA 2000 to ogromne dzieło ewangelizacyjne, które pomaga młodym odkrywać wiarę na nowo i nawiązywać żywą relację z Chrystusem. Zainicjował je w 1997 roku, wraz ze świeckimi wolontariuszami, duszpasterz akademicki, dominikanin o. Jan W. Góra OP, zainspirowany nauczaniem św. Jana Pawła II, gromadząc młodych wokół symbolicznej Bramy Ryby odwołującej się do początków chrześcijaństwa. Co roku, w pierwszą sobotę czerwca na Polach Lednickich odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Wiele z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie.

Już po raz dwudziesty ósmy, w tym roku słyszymy zawołanie na Pola Lednickie, by ponownie wybrać na nich Chrystusa. Tym razem to zawołanie szczególne, bowiem słyszymy „Wracaj do domu!”. Kto z nas nie usłyszał tego, choć raz w swoim życiu, wypowiadanego z troską przez rodziców? Dziś, niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy Was z okien Domu, który od lat jednoczy. A ten Dom, to Lednica! W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to co dobre. A przede wszystkim by być RAZEM! Dom to nie budynek, to LUDZIE. Dlatego wyczekujemy Was na Polach Lednickich 1 czerwca 2024. - o. Tomasz Nowak OP Duszpasterz XXVIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych LEDNICA 2000

Podziel się cytatem

Reklama

Kolorystyka tegorocznego plakatu nawiązuje do Pól Lednickich i jeziora lednickiego, to połączenie piękna i atutów miejsca. Kieruje spojrzenie na miejsce chrztu Polski, a także początku powstania spotkań dla młodzieży. Umiejscowiony dom przypomina i nawiązuje do hasła “Wracaj do domu”. Przypomina on strzałę kierującą do góry - do Domu Ojca, który czeka na każdego człowieka, tego zagubionego, ale także tego szczęśliwego, spełnionego. Dom, w którym jest miejsce dla każdego! Plakat także nawiązuje do otwarcia kościoła na jedność i współpracę. Podobny motyw plakatu nawiązuje do wspólnej działalności z Festiwalem Życia w Kokotku, który będzie kontynuował temat Lednicy i proponuje formację wakacyjną dla młodzieży.

Reklama

Hymnu tegorocznego spotkania możemy posłuchać wraz z teledyskiem na YouTube: Hymn XXVIII Spotkania Młodych Lednica 2000 "Wracaj do domu" oraz na spotify: "Wracam Do Domu" Siewcy Lednicy

Reklama

W tym roku nowością będzie także Pole Talentów, gdzie będziemy mogli wziąć udział w niesamowitych warsztatach. Niezabraknie jednak stałych punktów takich jak Strefa Dziecka czy Pole Słuchania.

Reklama

Na tegoroczną Lednicę zabierzmy ze sobą białe szaty z następującymi informacjami:
- Wasze Imię
-Data Waszego chrztu
Szaty te będą symbolem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Podziel się cytatem

Zachęcamy do zapisów na Spotkanie Młodych Lednica 2000 przez stronę https://spotkanielednica2000.pl/zapisy

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: pięć lat temu zmarł o. Jan Góra OP

[ TEMATY ]

o. Jan Góra

Archiwum Wspólnoty Lednickiej

Śp. o. Jan Góra – założyciel Lednicy

Śp. o. Jan Góra – założyciel Lednicy

Pięć lat temu, 21 grudnia 2015 roku, zmarł o. Jan Góra, dominikanin, znany rekolekcjonista i duszpasterz akademicki, kustosz i animator ośrodków duszpasterskich i spotkań nad Lednicą, autor wielu książek oraz słów do znanej pieśni „Abba, Ojcze”, która powstała na Światowe Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 r.

„Ojciec Jan bardzo mocno kochał Chrystusa i dawał temu świadectwo całym swoim życiem” – mówi KAI Dominika Chylewska, która przez sześć lat współpracowała z o. Górą przy organizacji spotkań na Lednicy.

CZYTAJ DALEJ

Matko Śnieżno-Różańcowa, módl się za nami...

2024-05-20 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

W czasie pierwszej wojny światowej kult Matki Bożej stał się szczególnie żywy. Rozpoczęto starania o koronację cudownego wizerunku.

Rozważanie 21

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: w Kościele chodzi o przekaz łaski!

2024-05-21 20:35

- Jesteście potrzebni do przekazywania łaski - mówił kard. Grzegorz Ryś do przyszłych diakonów archidiecezji łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję