Reklama

Jasna Góra

By zawierzyć archidiecezję i świat Bożemu Miłosierdziu

„Jezu Ufam Tobie” kopię słynącego łaskami Obrazu Jezusa Miłosiernego umieszczono na jasnogórskich murach. To w ramach inicjatywy organizowanej na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia) „aby Oblicze Jezusa Miłosiernego zajaśniało przed wszystkimi kościołami i kaplicami archidiecezji częstochowskiej”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Chcemy uczcić święto Miłosierdzia Bożego i pokazać wiernym to najbardziej rozpoznawalne na całym świecie Oblicze Jezusa z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Jest to inicjatywa ludzi świeckich, którzy rozeznali, że Bóg chce, żeby Jego oblicze zajaśniało przed wszystkimi kościołami w Częstochowie, by ludzie idący do niego, czy tylko przechodzący obok mogli wpatrzeć się we wzrok Miłosiernego Boga - powiedział częstochowski biskup pomocnicy Andrzej Przybylski. Patron wydarzenia dodał, że przygotowano ponad 70 banerów, które w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną umieszczone w archidiecezji częstochowskiej.

Bp Przybylski zwrócił uwagę, że w trudnych czasach wojen, zamętu braku przebaczenia o których Ojciec Święty Franciszek mówi, że jest to „trzecia wojna w kawałkach” zawierzenie świata, Polski i archidiecezji Bożemu Miłosierdziu jest najlepszym rozwiązaniem jakie możemy uczynić. Zauważył, że akt strzelisty, który wypowiadamy „Jezu Ufam Tobie” to nieustanne zadanie, aby każdego dnia ufać. - Kiedy wątpimy, narzekamy i pesymistycznie patrzymy na różne rzeczy, które dzieją się w naszym życiu i na świecie to mówmy Bogu: Ufam, bo On jest przy nas - mówił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zauważył, że Niedziela Miłosierdzia Bożego jest przedłużeniem Wielkanocy, pieczęcią miłości Boga, który dla nas zwyciężył grzech, cierpienie, śmierć i szatana. -To jest największe objawienie miłosierdzia, to poczucie zwycięstwa nad wszystkim co jest dla nas trudne, a to miłosierdzie rozpościera nad nami Miłość, która nie przestaje kochać mimo naszych upadków i krwawiących ran w świecie - wyjaśniał częstochowski biskup pomocniczy.

- Chcemy, by wizerunek Jezusa towarzyszył wszystkim pielgrzymom, którzy przychodzą na Jasną Górę, aby przypomnieć o wielkim darze jaki został dany Kościołowi i przypomnieć, że my jako Polska mamy być iskrą, która będzie niosła całemu światu Boże Miłosierdzie. To wszystko ma nas prowadzić do spotkania z Bogiem i Jego Matką - powiedział o. Waldemar Pastusiak. Kustosz Jasnej Góry zauważył, że Boże Miłosierdzie w jasnogórskim sanktuarium „rozlewa się” poprzez sakrament pokuty i pojednania. - Stąd nasza duchowa jedność i zachęta dla pielgrzymów, aby czerpali z tego duchowego skarbca - mówił.

Reklama

Obraz Jezusa Miłosiernego to najbardziej znany i czczony na świecie wizerunek Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, a zarazem znak orędzia miłosierdzia, które przekazał Chrystus św. s. Faustynie Kowalskiej. 22 lutego 1931 roku w Płocku ukazał się jej Chrystus, nakazując namalowanie obrazu z podpisem: "Jezu, ufam Tobie" i ustanowienie święta Miłosierdzia. - „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie”.

Podczas kanonizacji św. s. Faustyny w 2000 roku św. Jan Paweł II ogłosił II Niedzielę Wielkanocną Świętem Miłosierdzia Bożego. Uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu Papież Polak dokonał 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Św. s. Faustyna Kowalska i św. Jan Paweł II nigdy się nie spotkali osobiście, ale łączyła ich potrzeba dotarcia do świata z prawdą o miłosiernej Miłości Boga. Papież mówił: „św. Faustyno, darze Boga dla naszej epoki, darze polskiej ziemi dla całego Kościoła, wyjednaj nam, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia, pomóż nam, abyśmy osobiście go doświadczyli i świadczyli o nim braciom”.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego można otrzymać odpust zupełny. Przygotowaniem do święta jest dziewięciodniowa nowenna polegająca m.in. na odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego. Na Jasnej Górze jest ona odprawiana o godz. 15.00 w Kaplicy Matki Bożej. Dzięki tej nowennie - mówił Jezus - „udzielę duszom wszelkich łask”

Maria Bareła-Gawenda @JasnaGóraNews

2024-04-05 18:59

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent: polska wieś zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe naszego narodu

Polska wieś zapewnia nam, Polakom, bezpieczeństwo żywnościowe naszego narodu i naszej ojczyzny, a zarazem zapewnia rozrastającą się część polskiego eksportu - mówił prezydent Andrzej Duda w niedzielę podczas dożynek na Jasnej Górze.

"Ta obecność tutaj wyznacza dla nas zobowiązania do tego, by dbać o polskie rolnictwa, by dbać o polskie sprawy, by trzymać cały czas rękę na tym, co często się nazywa ekonomicznym pulsem polskiej wsi, aby poprawiać warunki życia na wsi, aby poprawiać warunki gospodarowania, aby troszczyć się o możliwości zbytu płodów rolnych dla rolników, by troszczyć się o to, aby rolnik w jak największym stopniu był zabezpieczony na wypadek klęsk naturalnych" - podkreślił prezydent.

CZYTAJ DALEJ

Największą wartością człowieka jest służba innym

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 9, 30-37.

Wtorek, 21 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy

CZYTAJ DALEJ

Premier: konsekwencją pracy komisji ds. badania wpływów rosyjskich będą działania służb i prokuratury

2024-05-21 16:41

[ TEMATY ]

premier

PAP/Piotr Nowak

Premier Donald Tusk podkreślił, że konsekwencją pracy komisji ds. badania wpływów rosyjskich i białoruskich "mogą być i będą z całą pewnością" działania służb i prokuratury. Zapewnił, że celem komisji nie jest ściganie przeciwników politycznych.

Premier wydał we wtorek zarządzenie ws. powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce w latach 2004-2024. Jej szefem będzie szef SKW gen. Jarosław Stróżyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję